Dbam o włosy: plopping, plunking czyli koszulkowanie

0
1781

Zapewne ze świecą szukać posiadaczki kręconych włosów która by nigdy nie słyszała określenia plopping lub plunking. Właściwie to jest to samo, co na nasz ojczysty język można przetłumaczyć jako… koszulkowanie. Brzmi dziwnie, prawda? Ale to działa!

Co to jest plopping?

Jest to metoda przygotowania włosów do dalszego suszenia (w sposób naturalny lub za pomocą suszarki). Po umyciu lekko osuszamy włosy (odciskamy z nich wodę), nakładamy nasze ulubione kosmetyki pielęgnacyjne po myciu, w moim przypadku jest to odżywka bez spłukiwania a następnie kosmetyk do stylizacji (żel, piankę) – o ile w ogóle używamy. Na płaskiej powierzchni (siedzenie krzesła, opuszczona deska toalety) rozkładamy bawełnianą koszulkę. Następnie pochylamy się głową w dół i od końcówek włosów układamy je na koszulce. Obkładamy brzegi koszulki dookoła głowy i chwytamy za końce koszulki i skręcamy ją, a następnie wiążemy  końce ze sobą. Prawda, że proste?

Tak zawiniętym włosom dajemy trochę czasu 30 minut do godziny. Po tym czasie możemy rozwinąć nasz kokon i wysuszyć włosy w wybrany sposób.

TIP
Świetnymi zamiennikami koszulek są szybkoschnące ręczniki sportowe. Za nic nie używajcie ręczników frotte! Chyba, że chcecie zniszczyć swoje włosy. Z takimi ręcznikami wasze włosy powinny pożegnać się raz na zawsze!

Dla kogo jest plopping?

Przede wszystkim dla posiadaczek kręconych włosów. Myślę jednak, że metoda sprawdzi się też na falowanych włosach i ładnie podkreśli fale. Prostowłose mogą się pokusić na tę metodę jeśli mają ochotę na lekki fale.

Co daje plopping?

Ja dostrzegam dwie podstawowe zalety. Włosy są bardzo ładnie uniesione i kręcą się od samego czubka. Kręconowłose na pewno wiedzą co to znaczy płaski, prawie prosty przyklap na czubku a na dole ładne loczki. Plunking/plopping świetnie to zwalcza. Powyżej moje loczki na drugi dzień po koszulkowaniu. Widzicie jak ładnie wyglądają na górze? Trochę spuszone od wiatru i braku stylizatora, ale w weekendy daję im odpocząć. Drugą zaletą jest ładnie podkreślony skręt. To też widać na powyższym zdjęciu:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here