Lifestyle

Jak dbać o włosy po lecie?

Jak dbać o włosy po lecie?

Lato — piękny czas, kiedy wreszcie słońce jest na niebie przez większą część dnia i można z niego korzystać do woli, delektując się kąpielami słonecznymi i tymi w morzu oraz w basenie. Bardzo często latem dajemy też upust swojej fantazji i na czas urlopu malujemy włosy w zwariowane kolory lub zaplatamy w warkoczyki albo tworzymy z nich zwariowane fryzury. To wszystko może mieć niekorzystny wpływ na ich kondycję. Jak zatroszczyć się o włosy po wakacjach?

Codzienna pielęgnacja włosów po lecie — o czym pamiętać?

Włosy narażone na działanie promieni UV, chlorowanej i słonej wody, a także silnych kosmetyków do układania fryzur lub stylizatorów gorącym powietrzem w krótkim czasie mogą ulec osłabieniu. Staną się suche, matowe, kruche i rozdwojone. Warto je podciąć, ale również zadbać o ich stan na całej długości, przede wszystkim włączając nowe nawyki do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Najważniejsze, to mieć w łazience dobry szampon nawilżający do włosów. Świetnie sprawdzi się tu unikalna receptura szamponów greckich z wodą wulkaniczną pełną minerałów, które rewitalizują włosy i przywracają im pełne nawilżenie. Dzięki zawartości organicznej oliwy z oliwek i innych olejków włosy są również mniej podatne na wysuszenie, błyszczące i zatrzymują wilgoć w środku. Taki szampon do włosów bez SLS może być stosowany nawet codziennie, ponieważ delikatnie pielęgnuje włosów, a nie działa na nie niekorzystnie.

Nawilżająca maska do włosów

Nawilżająca maska do włosów stosowana raz lub dwa razy w tygodniu po umyciu zamiast odżywki to jeden z najprostszych i najlepszych sposobów na utrzymanie ich w lepszej kondycji. Można też zamiennie stosować serum do włosów. Zarówno jeden, jak i drugi kosmetyk zawierają skoncentrowane składniki odżywcze, czyli w przypadku kosmetyków greckich — wodę wulkaniczną i olejki, dzięki czemu wnika ich we włosy jeszcze więcej.

Linia kosmetyków do włosów Santo Volcano SPA

Najlepiej, aby zarówno nawilżająca maska do włosów, szampon i serum były z jednej linii kosmetycznej. Dzięki ich regularnemu stosowaniu będzie można już po pierwszym umyciu głowy szamponem i odżywieniu maską lub serum do włosów zauważyć wyraźne zmiany w ich nabłyszczeniu i miękkości. Wysokiej klasy kosmetyki pielęgnacyjne mogą być stosowane nawet codziennie, ponieważ nie zawierają żadnych składników, które mogłyby w dłuższej perspektywie osłabiać cebulki włosów, wpływać na nadprodukcję łoju albo wysuszać skórę głowy, czy powodować alergie. Ich naturalny skład sprawia, że działanie jest jeszcze silniejsze i bezpieczniejsze nawet dla bardzo wrażliwych osób. Poznaj linię kosmetyków do włosów Santo Volcano SPA.

Udostępnij