Uroda

Jak zachować młody wygląd skóry dzięki kolagenowi?

Jak zachować młody wygląd skóry dzięki kolagenowi?

Jednym z najważniejszych białek, jakie produkuje ludzki organizm, jest kolagen. Substancja ta jest kluczowym składnikiem tkanki łącznej, a zarazem budulcem skóry, stawów, ścięgien, kości i narządów wewnętrznych. Odpowiada ona przede wszystkim za jędrność i gęstość skóry, a pojawiające się z wiekiem zmarszczki są efektem niewystarczającej ilości kolagenu. Z wiekiem produkcja tego cennego białka w organizmie spada, co ma wpływ na wygląd. Cera traci swoją elastyczność i sprężystość, włosy stają się łamliwe i wypadają, pojawia się cellulit.

Jak powstrzymać starzenie się skóry?

Stopniowy spadek ilości kolagenu w organizmie to naturalny proces. Można go jednak znacznie spowolnić, stosując kosmetyki z zawartością tego cennego białka. Rozwiązaniem są również preparaty w postaci tabletek lub płynów. Zawarty w nich kolagen zadba nie tylko o estetyczny wygląd ciała, ale również wspomoże pracę organów, co jest kluczowe w zachowaniu pełnego zdrowia i wyglądu. Skorzystają również kości, stawy i naczynia krwionośne. Do 26. roku życia organizm nieustannie wytwarza komórki kolagenowe i odtwarza zużyte włókna. Później pojawiają się zmarszczki i inne niedoskonałości. Na tempo procesu starzenia się mają wpływ również inne czynniki: stres, intensywność ćwiczeń fizycznych czy dieta.

Kosmetyki z kolagenem

Stosowanie maści, kremów, toników czy odżywek pomaga powstrzymać pojawianie się zmarszczek. Niedoskonałości, które już się pojawiły, mogą zostać zniwelowane, a skóra wokół nich zyskuje na jędrności. Kolagen zawarty w preparatach na trądzik wspomaga leczenie choroby, spłyca blizny oraz nadaje cerze odpowiedniego kolorytu. Kosmetyki z kolagenem mogą dogłębnie nawilżać i wygładzać ciało, ponieważ docierają do najgłębszych warstw skóry. To cenne dla wyglądu białko świetnie radzi sobie z cellulitem, bliznami i rozstępami. Niedoskonałości po operacjach mogą zostać zniwelowane dzięki kolagenowi.

Suplementy z kolagenem – jak działają?

Suplementacja białka jest możliwa dzięki tabletkom i płynom. Kolagen jest również zawarty w pokarmie, np. w galaretce czy podrobach, ale jego ilość jest zbyt mała, by wspomóc organizm. Odpowiednie suplementy działają od wewnątrz – utrzymują estetyczny wygląd skóry, a także chronią cały organizm. Kolagen korzystnie wpływa na pracę nerek, żołądka i wątroby. Białko wspomaga również układ odpornościowy, chroniąc organizm przed infekcjami i toksynami, a także komórkami nowotworowymi. Suplementacja kolagenu jest ważna i powinna być łączona z używaniem preparatów na skórę. Na wygląd wpływa również zdrowie, a kolagen odgrywa kluczową rolę w jego zachowaniu.

Źródło: https://www.kolagen.pl/ – Polskie Centrum Kolagenu

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.