Lifestyle

Jakie aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Jakie aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Każdy z nas ma smartfona. Stały się naprawdę bardzo popularne. Kojarzy nam się to z aktywizacją do ogarniania swojego życia. Aplikacje są przydatne, bo dzięki nim możemy żyć lepiej, zdrowiej i po prostu wydajniej. Jakie aplikacje warto mieć? Z jakich warto korzystać? Jakie dadzą nam pełnię wydajności. Na te pytania odpowiedź może nie jest łatwa, ale jest potrzebna jeśli chcemy wiedzieć jak dobrze żyć.

Czy smartfon jest mi potrzebny do życia?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie oczywiste pytanie. Są ludzie, którzy uważają smartfony za duże zło. Mówią nawet o zniewoleniu człowieka przez telefony oraz o poważnych zwyrodnieniach, które nowoczesne telfony powodują. Trzeba w tym miejscu wspomnieć też o czymś tak prozaicznym jak zwyczajne uzależnienie od smartfona. Może okazać się, że przed jego ekranem spędzamy bardzo wiele godzin w ciągu dnia, a przez to jesteśmy niewydajni w pracy, robimy głupie błędy na co dzień i jesteśmy bardziej opryskliwi dla swoich bliskich, współlokatorów czy rodziny. Tak nie może być. Nie powinniśmy dawać się wciągać w takie rzeczy. To może nas zniewolić, nie będziemy umieli już być wydajni bez tego. Smarfon jest potrzebny, jeżeli wykorzystujemy go z głową. Jeśli natomiast nie umiemy tego robić odpowiednio, to będziemy żyli w świecie, gdzie wroga technika może przejąć nad nami władzę i gdzie po prostu się zagubimy i będziemy w kropce.

Kto może polecić nam najlepszą aplikację?

Fajnie, jak będziemy kupowali aplikacje, które faktycznie będą nam się przydawały. Jeśli chcemy ściągnąć te darmowe, też lepiej je selekcjonować, aby nie zawracać sobie głowy i nie zajmować miejsca w telefonie czymś, czego w efekcie nie będziemy używać lub będziemy robili to tak rzadko, że w ogóle moglibyśmy nie posiadać tej aplikacji lub instalować ją od wielkiego dzwonu. Warto wybierać aplikacje polecane przez osoby, które same je piszą lub specjalizują się w doradztwie innym osobom.

Zweryfikuj aplikacje, które już masz w swoim telefonie

Może okazać się, że mamy w swoim telefonie zainstalowane dużo aplikacji, które tak naprawdę nie są nam niezbędne. To niefajne, gdy zajmujemy sobie miejsce w telefonie. Nie każdy smartfon jest nowej generacji. Nie każdy działa, jak należy. Nie każdy też jest wydajny, gdy jest przeładowany. Wybierz to, coi naprawdę Ci służy. Nie skupiaj się na czymś, co po prostu zostało zainstalowane dawno i teraz nie jest już użyteczne. Trzeba wybierać mądrze, takie rzeczy, które naprawdę mogą się nam do czegoś przydać i będziemy zadowoleni z tego, jak daną rzecz czy aplikację możemy wykorzystać na co dzień. Koniec z nieprzydatnymi gadżetami, koniec z aplikacjami, które miały zmienić nasze życie, a w efekcie nie robią nic poza załadowywaniem nam pamięci telefonu. Takich rzeczy nie potrzebujemy. One kojarzą się z chaosem. Życie polega na tym, aby robić wszystko tak, abyśmy nie czuli się zbytnio przytłoczeni i nieszczęśliwi.

Udostępnij