Uroda

Peeling skóry głowy: co warto wiedzieć?

Peeling skóry głowy: co warto wiedzieć?

Peeling to prosty zabieg kosmetyczny, który można bez przeszkód wykonać we własnym domu. Większość z nas z peelingów korzysta wtedy, gdy chce oczyścić cerę lub gdy chce zminimalizować problemy związane z cellulitem oraz rozstępami. Warto jednak pamiętać, że dobrym zabiegiem dla każdego z nas może się okazać peeling skóry głowy.

Co warto wiedzieć na ten temat?

Peeling skóry głowy to prosty zabieg, dzięki któremu można oczyścić skórę głowy, poprawić krążenie, a tym samym zwiększyć swe szanse na uniknięcie wielu problemów z osłabionymi i wypadającymi włosami. Usunięcie ze skóry głowy martwego naskórka pomoże też uregulować pracę gruczołów łojowych, ograniczyć ilość sebum oraz lepiej przygotować skórę do zabiegów pielęgnacyjnych. Peeling sprawia, iż skóra może wchłonąć znacznie więcej cennych dla jej zdrowia składników odżywczych, a to również ma istotny wpływ na stan włosów.

Z jakich produktów można przygotować taki peeling?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest peeling z kawy. Wystarczy wziąć trzy łyżeczki fusów z kawy, połączyć je ze swym szamponem i wetrzeć w skórę głowy. Taki zabieg kosmetyczny pozwala na skuteczne wzmocnienie cebulek włosów, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i gęściejsze. Z szamponem można też połączyć drobnoziarnistą sól. Taki peeling świetnie sprawdza się w przypadku osób z tłustymi włosami, którzy z pewnością docenią odkażającą moc takiego zabiegu. Osoby, które mają bardzo delikatną skórę głowy, mogą do peelingu wykorzystać cukier i połączyć go z zimną wodą oraz szamponem. Dobrym rozwiązaniem są też gotowe peelingi do skóry głowy, które można nabyć w wielu drogeriach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.