MakijażUroda

Podkład do cery tłustej – jak wybrać ten najlepszy?

Podkład do cery tłustej – jak wybrać ten najlepszy?

Dobry podkład do cery tłustej powinien zapobiegać świeceniu się skóry, przez co najmniej kilka godzin, a do tego najczęściej oczekuje się również, aby dobrze krył niedoskonałości. A zatem taki kosmetyk nie może być zbyt obciążający dla skóry, by nie zapychał porów i nie nasilał produkcji sebum. Wcale nie jest łatwo znaleźć odpowiedni podkład do cery tłustej. Czym więc warto kierować się przy jego wyborze?

Podkład do cery tłustej – fluid czy podkład mineralny, co wybrać?

Poszukując dobrego podkładu do cery tłustej, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj specyfiku. I tak na rynku mamy:
• Fluid – wybieramy tylko te z oznaczeniem oil-free, a zatem produkty o beztłuszczowej formule, które nie zatykają porów i dłużej trzymają się na twarzy. W tym przypadku warto jednak położyć pod niego bazę.
• Podkład mineralny do cery tłustej – ten całkowicie naturalny kosmetyk ma formę sypkiego pudru. Idealnie sprawdza się przy cerze tłustej z niedoskonałościami. Dzięki temu, że jest lekki i beztłuszczowy, pozwala skórze oddychać, nie powodując przy tym zaostrzenia problemu trądziku.

Wiele kobiet nie jest przekonanych do lekkich mineralnych pudrów do cery tłustej, głównie ze względu na sposób jego nakładania. Jednak w praktyce nie jest to wcale szczególnie skomplikowane. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na gruby pędzel, na przykład taki jak kabuki, obsypać nadmiar i okrężnymi ruchami nałożyć go na skórę. W przypadku gdy poziom krycia nie jest wystarczający, to należy nałożyć kolejną warstwę. Taki kosmetyk jest bardzo wydajny, warto więc wziąć go pod uwagę.

Matujący podkład do cery tłustej a krem BB, który z kosmetyków wybrać

Jeśli mamy problem z bardzo tłustą cerą, to najczęściej poszukujemy podkładu, który pozwoli nam ją zmatowić. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się lekki podkład matujący do cery tłustej. Jeśli nasza skóra nie posiada większym niedoskonałości to nie potrzebujemy mocnego krycia, z klei przy tych mniejszych w zupełności wystarczy korektor. Zawsze warto, w przypadku cery tłustej, pod podkład nałożyć matującą bazę pod makijaż, zwłaszcza gdy chcemy pozostawić go na skórze przez cały dzień.

W lecie dobrym pomysłem będzie sięgniecie po krem BB. Taki lekki podkład, przeznaczony do cery tłustej, nie zatyka porów, dzięki czemu nie spowoduje pojawiania się na niej niedoskonałości.

Zawsze należy pamiętać o zmatowieniu i utrwaleniu całości makijażu, za pomocą pudru. Bez niego nawet najbardziej trwały podkład do cery tłustej nie utrzyma się długo na twarzy. Zresztą puder w kamieniu i bibułki matujące powinny znaleźć się w kosmetyczne, którą nosimy ze sobą w torebce, dzięki temu będziemy mogli w każdej chwili wprowadzić niewielki poprawki w ciągu dnia. Pamiętajmy przy tym, że bibułki zawsze lekko dociskamy do twarzy, nie pocieramy nią – zależy nam na usunięciu nadmiar sebum, nie pudru.

Podkład maskujący do cery tłustej – czy warto po niego sięgać?

Lekkie podkłady do cery tłustej i mieszanej powinny pozostawić efekt zdrowej cery. Po ich nałożeniu należy przypudrować jedynie te miejsca, które najczęściej się przetłuszczają. Natomiast podkłady bardziej matujące lub te cięższe kryjące muszą przeze wszystkim skutecznie ukrywać niedoskonałości i długo utrzymywać się na skórze, no i oczywiście nie nasilać problemu.

Na co dzień bardzo dobrym pomysłem będą sypie podkłady mineralne, ponieważ ich naturalny i prosty skład zapewni skórze tłustej większe bezpieczeństwo. Z kolei podkład do cery tłustej w formie fluidu będzie jak najbardziej odpowiedni na większe wyjścia.

Stosowanie do cery tłustej podkładu mocno masującego może pogorszyć problem. Natomiast nałożenie go od czasu do czasu, nie zaszkodzi cerze, a nam pozwoli cieszyć się z udanego wieczoru.

Podkład do cery tłustej – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Podkład do cery tłustej powinien oczywiście matowić cerę, a do tego ewentualnie dobrze kryć niedoskonałości skóry. Musi też mieć lekką i beztłuszczową konsystencję.

Warto przy tym wybierać kosmetyki, które posiadają dobry skład, a więc są bogaty w witaminy (zwłaszcza A i E), substancje odżywcze, ale też odmładzające, takie jak chociażby kolagen czy kwas hialuronowy. Ponadto takie produkty powinny być zaopatrzony w filtr przeciwsłoneczny – co najmniej 15 SPF.

Wybierając trwały podkład do cery tłustej koniecznie zwróćmy również uwagę na to, przez jaki czas może on pozostać na twarzy. Dobry produkt utrzymuje się od 18 do nawet 24 godzin.

Dobry podkład do cery tłustej sprawia, że wygląda ona naturalnie i świeżo, a przy tym nie tworzy efektu maski.

Udostępnij