Uroda

Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka

Urządzenie przytulnego pokoju dla dziecka wcale nie jest takie łatwe jak może nam się wydawać. W zależności od wieku naszego milusińskiego przy aranżacji należy kierować się odmiennymi preferencjami odnośnie zakupu mebli, dodatków czy oświetlenia.

Aranżacja pokoju dla niemowlaka
Pokój dla dziecka powinien być utrzymany w jasnej kolorystyce. Ważne, żeby nie wybierać odblaskowych, zbyt intensywnych i ciemnych barw. Najlepiej sprawdzą się pastele, a bardziej intensywne czerwienie, żółcie czy pomarańcze ewentualnie jako niewielkie dodatki.

Niezbędne meble i akcesoria dla maluszka
W pokoju niemowlaka nie powinno zabraknąć bezpiecznego łóżeczka ze szczebelkami, przewijaka i komody. Dla mamy przyda się także wygodny fotel, w którym będzie mogła nakarmić dziecko, a czasami nawet uciąć sobie drzemkę.

Pokój dla ucznia
Pokój dla dziecka w wieku szkolnym musi spełniać wiele funkcji. Będzie on bowiem stanowił miejsce nauki, zabawy i relaksu. Meble, które wybierzemy do pokoju ucznia powinny być solidnie wykonane i dedykowane dla starszych dzieci lub nastolatków. Pamiętajmy, ze nasze dziecko będzie spędzało w swoim pokoju dużo czasu również z kolegami czy koleżankami ze szkoły.

Wybieramy biurko i łóżko
Najlepiej, aby biurko stanęło pod oknem, gdyż to zapewni naturalne dzienne światło przy nauce. Biurko nie powinno być za małe, aby zmieścił się na nim także laptop lub klawiatura komputera w przyszłości. Przyda się także lampka na biurko, która zapewni optymalne oświetlenie po zmroku. Niezbędne jest także wygodne łóżko. Dla starszego dziecka najlepiej sprawdzi się łóżko, którego nie trzeba rozkładać. Mebel powinien być wyposażony w dolną szufladę ułatwiającą przechowywanie pościeli.

Pojemna szafa
Dziecko w wieku szkolnym zaczyna zwracać większą uwagę na swój strój. Potrzebuje też większej ilości ubrań do szkoły, nie wystarcza już przysłowiowa jedna para butów tym bardziej jeśli uprawia dodatkowo jakąś dziedzinę sportu.

Przeczytaj więcej na bedziemyrodzicami.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.