Uroda

Skuteczne sposoby na trądzik młodzieńczy

Skuteczne sposoby na trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy, nazywany inaczej trądzikiem pospolitym jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Wbrew pozorom problem ten dotyczy nie tylko osób w wieku dojrzewania, ale coraz częściej też i osób dorosłych. Jak się okazuje, choroba ta negatywnie wpływa zarówno na wygląd, jak i samopoczucie. Co jest główną przyczyną występowania trądziku młodzieńczego? Jak w prosty i skuteczny sposób uporać się z uciążliwymi zmianami skórnymi?

Przyczyny i objawy trądziku młodzieńczego

Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą skóry, występującą pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. To jednak nie wszystko, zgodnie z opinią lekarzy specjalistów czynników sprzyjających pojawieniu się trądziku młodzieńczego jest wiele i należy zaliczyć do nich również:
– predyspozycje genetyczne,
– nadmierną produkcję łoju,
– zaburzenia rogowacenia ujść mieszków włosowych,
– obecność w organizmie bakterii Propionibacterium acnes,
– stan zapalny.

Warto mieć na uwadze fakt, iż choroba ta nie jest powiązana z brakiem higieny. Niemniej jednak brak dostatecznej i odpowiedniej pielęgnacji cery trądzikowej może przyczynić się do nasilenia występujących objawów.

Nadmierne pobudzenie do pracy gruczołów łojowych skutkuje pojawieniem się łojotoku oraz licznych zmian skórnych, które najczęściej obejmują czoło, nos, brodę, policzki, dekolt, kark oraz plecy. Zmiany skórne mogą mieć postać krost potocznie określanych mianem pryszczy, grudek, zaskórników (wągrów), mikrozaskórników, torbieli, cyst, a niekiedy także i guzków.

Jak poradzić sobie z trądzikiem młodzieńczym?

W większości przypadków leczenie trądziku pospolitego jest bardzo długotrwałe i wymagające. Oprócz regularnych wizyt w gabinecie dermatologicznym konieczne jest zastosowanie odpowiedniej domowej pielęgnacji. Jakie kosmetyki wybierać? W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów profesjonalnych, które dzięki wysokiej zawartości substancji aktywnych odznaczają się dużą skutecznością. Tego typu kosmetyki profesjonalne znajdziemy między innymi w ofercie marki Nanili.
Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej powinna skupiać się na dokładnym oczyszczaniu i tonizowaniu skóry. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest stosowanie preparatów silnie wysuszających skórę, która w efekcie zaczyna produkować jeszcze więcej łoju, co z kolei skutkuje pojawieniem się nowych niedoskonałości. Idealne kosmetyki powinny być zarazem skuteczne i delikatne w swoim działaniu.

Udostępnij