Uroda

W jakiej kolejności używać kosmetyków aby były skuteczne?

W jakiej kolejności używać kosmetyków aby były skuteczne?

Wiele kobiet skarży się, że wygląd ich twarzy pozostawia sporo do życzenia. Co ciekawe, na taki stan rzeczy utyskują nawet te z nich, które chętnie sięgają po markowe, sprawdzone kosmetyki. Czy oznacza to, że w pewnych okolicznościach zwyczajnie nie ma się szans na cerę pełną blasku? Na szczęście, wyciąganie takich pochopnych wniosków nie ma uzasadnienia. Winni są często nie producenci, ale brak wiedzy na temat tego, które etapy pielęgnacji twarzy następują bezpośrednio po sobie. Nie jest to, na szczęście, problem, z którym nie można się uporać.

Dlaczego kolejność nakładania kosmetyków jest tak ważna

Każdy kosmetyk, po który sięgamy, ma do spełnienia jedną lub kilka ściśle określonych funkcji. Podczas gdy jedne odpowiadają za prawidłowy demakijaż, inne oczyszczają skórę, a jeszcze inne odpowiadają za jej regenerację, co wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie, gdy stosuje się kosmetyki kolorowe. Jeśli nie wiemy, w jakiej kolejności używać kosmetyków, możemy nieświadomie ignorować podstawowe etapy pielęgnacji. Co więcej, możemy stosować kremy i balsamy w taki sposób, że jedne kosmetyki będą niwelować wysiłki innych. Na szczęście, opanowanie podstawowych zasad pielęgnacji nie jest trudne.

Kolejność stosowania kosmetyków – od czego zacząć?

Mając świadomość tego, że stosowanie kosmetyków we właściwej kolejności może poprawić ich efektywność, należy przyswoić sobie przede wszystkim zasadę, zgodnie z którą na pierwszy plan zawsze wysuwają się preparaty do oczyszczania. To właśnie one mają kluczowe znaczenie, gdy chcemy, aby nasza skóra była długo młoda. One też są nie do przecenienia, gdy często stosujemy osłabiający skórę makijaż. Najczęściej pierwszym kosmetykiem jest olejek do mycia twarzy sprawdzający się znakomicie, gdy chcemy usunąć makijaż. Przyda się nam również preparat na bazie wody pozbywający się zabrudzeń.
Dopiero po oczyszczeniu twarzy można zdecydować się na peeling, a następnie na zastosowanie tonika, który będzie w stanie pomóc skórze w odzyskaniu prawidłowego pH. Jeśli uważamy, że skóra wymaga radykalnego wsparcia, bezpośrednio po zastosowaniu tonika można nałożyć na nią serum. Oczywiście, nie jest to kosmetyk, który musi być stosowany codziennie. Przeciwnie, jest dość silny, należy więc ściśle przestrzegać instrukcji producenta odnoszących się do sposobów jego wykorzystywania w praktyce.

Właściwa kolejność – co dalej

Wiele kobiet nie ma pewności, w jakiej kolejności nakładać maski, kremy przeciwzmarszczkowe oraz kremy z filtrem. Na szczęście, również w tym przypadku mamy do czynienia z czytelnymi zasadami, których przyswojenie nie jest skomplikowanym zadaniem. Dobrze jest więc pamiętać, że to maska na twarz jest tym kosmetykiem, którym należy zainteresować się w pierwszej kolejności. Najlepiej stosować ją raz w tygodniu, choć stosowanie jej raz na trzy lub cztery dni także nie powinno nam zaszkodzić.
Krem do twarzy i pod oczy oraz krem z filtrem UV to kosmetyki, które należy stosować codziennie. Dotyczy to zwłaszcza kremów z filtrem przeciwsłonecznym, które są ciągle jeszcze postrzegane przez wiele osób jako rozwiązania typowo letnie, niepotrzebne w czasie innych pór roku.

Udostępnij