Tutaj jesteś

Cera wrażliwa – jak sprostać jej wymaganiom?

1 marca 2022 Uroda Cera wrażliwa

Cera wrażliwa, jako szczególnie wymagająca, jest też tą, która wymaga od nas specjalnej pielęgnacji. Potrafi być kapryśna i często reaguje negatywnie nawet na te kosmetyki, które nie szkodzą osobom o cerze tłustej i normalnej. Jak zatem o nią dbać i na co szczególnie uważać?

Naturalna pielęgnacja skóry – podstawowe zalecenia

Chcąc dbać o cerę wrażliwą, nie należy ograniczać się do zapewnienia jej odpowiedniego nawilżenia. Powinna być ona również chroniona przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz i dobrze odżywiona. Nietrudno domyślić się więc, że nie każdy preparat powszechnie stosowany będzie dla niej odpowiedni. Chcąc zapewnić jej bezpieczeństwo, warto sięgać przede wszystkim po kosmetyki naturalne, o których wiadomo, że nie będą jej podrażniać. Pomocne mogą okazać się również kosmetyki testowane pod kontrolą dermatologów.

Cera wrażliwa wymaga nieco innego podejścia do obecnych w kosmetykach składników drażniących. Te nigdy nie są mile widziane, zwykle jednak nie trzeba ich kategorycznie wykluczać. W tym przypadku jednak niebezpieczne są nie tylko owiane złą sławą parabeny, ale również silikony, alkohol, a nawet konserwanty wydłużające czas działania preparatów. Przyjmuje się więc zasadę, że im krótszy i bardziej przyjazny jest skład kosmetyku, tym lepiej.

Opieka nad cerą wrażliwą nie różni się zasadniczo do tego, jak wygląda nasza troska o inne jej rodzaje. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na wzmocnienie jej za pomocą kremu na dzień. Ten chroni cerę przede wszystkim przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Nie ma działania regulującego, może być jednak cennym wsparciem wtedy, gdy obawiamy się choćby promieniowania słonecznego. Mitem jest przy tym przekonanie, że mamy do czynienia z rodzajem cery, która powinna stronić od peelingu. To przecież nadal najlepszy sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Warto jednak stawiać przede wszystkim na delikatny peeling enzymatyczny.

Dobry wybór kosmetyków i jego znaczenie

Jak już wspomniano, nie wszystkie kosmetyki będą wskazane dla osób zmagających się z wyzwaniami generowanymi przez cerę wrażliwą. Nie oznacza to jednak, że liczba tych, po które warto sięgać, jest bardzo ograniczona. Kosmetyki naturalne to ważny element oferty coraz większej grupy firm, wśród ich najsolidniejszych producentów wiele jest przy tym firm z naszego kraju. Produkty takie nie tylko nawilżają cerę, ale i łagodzą podrażnienia. Skutecznie radzą sobie także z pojawiającymi się na twarzy zmarszczkami oraz z cieniami pod oczami.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zatrzymać młodość na dłużej