Tutaj jesteś

Jak dbać o włosy

17 października 2023 Pielęgnacja Jak dbać o włosy?


Dla wielu osób włosy stanowią jeden z najważniejszych elementów wyglądy. Każdy pragnie, aby jego fryzura była zawsze piękna, a kosmyki wyglądały zdrowo. Odpowiednio zadbane włosy poprawiają samoocenę i pozwalają zwrócić na siebie uwagę. Jak prawidłowo dbać o kosmyki, aby wyglądały na zadbane i zdrowe?

Piękne i zdrowe włosy

Lśniące, niezniszczone włosy nie tylko atrybutem urody, ale także przejawem dobrostanu organizmu. O fryzurę należy dbać każdego dnia. Właściwa pielęgnacja kosmyków obejmuje: mycie, odżywianie, wzmacnianie, a także poprawną stylizację. Oczywiście, stosowanie dobrej jakości kosmetyków także ma znaczenie dla wyglądu i zdrowia włosów.

Oczyszczanie włosów i skóry głowy

Podstawą pielęgnacji włosów jest oczyszczanie kosmyków oraz skóry głowy. Co ważne, włosów nie trzeba myć każdego dnia – wystarczy to robić tak często, jak kosmyki tego potrzebują. Dla niektórych będzie to oznaczać codzienne mycie, a innym wystarczy mycie włosów co 2-3 dni. Osoby, które myją głowę każdego dnia powinny zdecydować się na szampony do włosów przetłuszczających się, natomiast mycie włosów co kilka dni zwykle wymaga zastosowania kosmetyków do kosmyków suchych lub normalnych. Można się w tym przypadku także zdecydować na dobrej jakości produkt do wszystkich rodzajów włosów, taki jak Davines szampon. Odpowiednie szampony są niezwykle istotne w codziennej pielęgnacji. Kosmetyki do włosów, takie jak Davines szampon, delikatnie oczyszczają zarówno włosy, jak i skórę głowy. Warto sięgać po preparaty bez silikonów, siarczanów i parabenów, a za to z olejkami. Ponadto im krótszy skład na opakowaniu – tym lepszy produkt.

Regularne odżywianie kosmyków

Włosy wymagają również systematycznego odżywiania. W tym celu zaleca się stosowania takich produktów, jak Davines odżywki. Tego typu kosmetyki powinny być stosowane podczas każdego mycia. Zwykle stosuje się je po spłukaniu szamponu, ale można je także użyć przed, jeśli postanowiło się zastosować metodę OMO do codziennej pielęgnacji. Co ważne, odżywka powinna być dobrana do rodzaju i potrzeb kosmyków. Wśród Davines odżywki można znaleźć następujące produkty: odżywkę uelastyczniającą i nawilżającą, anti-age, rozświetlającą i ochronną do włosów farbowanych, delikatną do włosów cienkich i wiotkich, nadającą kosmykom objętości, miękkości i połysku. Raz w tygodniu powinno się stosować także takie kosmetyki, jak maska do włosów lub odżywka bez spłukiwania. Maska może mieć działanie: odżywcze, nawilżające, ułatwiające rozczesywanie i układanie fryzury, nadające miękkość i połysk włosom farbowanym czy kręconym itd. Podobnie jak szampony i odżywki – maskę należy dobrać tak, aby jej działanie było odpowiednie do rodzaju i potrzeb naszych kosmyków. Jak stosuje się maskę? Należy ją nałożyć na umyte włosy (po spłukaniu odżywki) i zostawić na określoną ilość czasu. Nierzadko należy wtedy włosy zawinąć w ręcznik czy założyć czepek foliowy. Niektóre preparaty tego typu należy spłukać, inne się zostawia. Warto wybrać maskę, która zawiera oleje, np. olej sezamowy, kokosowy czy lniany.

Umiarkowana stylizacja

Aby kosmyki były w dobrym stanie, należy je traktować dość delikatnie. Włosom szkodzi szarpanie i ciągnięcie – podczas czesania warto kosmyki przytrzymywać i stosować kosmetyki ułatwiające rozczesywanie. Włosy nie lubią także stosowania ostrych spinek czy związywania w ciasny kok na czubku głowy. Na kosmyki źle wpływa też ciepłe powietrze, które może powodować rozdwajanie końcówek, łamliwość i utratę miękkości. Najlepiej pozwolić włosom wyschnąć samoistnie po myciu. Nie należy także często stosować kosmetyków do utrwalania fryzur, takich jak lakiery do włosów. Częste rozjaśnianie czy prostowanie również niszczy strukturę włosa, dlatego powinno się tych zabiegów po prostu unikać lub rzadko je wykonywać.

Należy pamiętać o tym, że aby uzyskać i zachować zdrowo wyglądające włosy, należy systematycznie stosować odpowiednią pielęgnację i unikać szkodliwych nawyków, takich jak nadmierna stylizacja czy częste rozjaśnianie kosmyków. Wysokiej jakości kosmetyki do włosów najlepiej szukać na stronach internetowych producentów, np. sklep.dayspashe.pl, lub w hurtowniach, w których można nabyć profesjonalne kosmetyki do salonów fryzjerskich. W miejscach tego typu można zakupić pojedyncze sztuki poszczególnych produktów. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sekret promiennej cery

Sekret promiennej cery

20 listopada 2023

Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy

17 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dbać o włosy?