Tutaj jesteś

Co jeść przed spożyciem alkoholu?

2 sierpnia 2020 Lifestyle

Każda impreza to alkohol, a każda, często nawet najmniejsza ilość alkoholu, to problemy ze zdrowiem, potocznie nazywane kacem. Każdy, kto choć raz go doświadczył, wie, z jakimi dokładnie nieprzyjemnościami się to wiąże. A przecież wystarczy tylko odpowiednio dobrze zjeść przed piciem alkoholu, aby większość tych przykrych zjawisk w organizmie nigdy nie wystąpiła. Co zatem powinno się zjeść przed piciem?

Najpoważniejszy błąd każdego imprezowicza

Nie każdy o tym wie, lecz kondycja żołądka ma ogromną wagę do tego, jak każdy pijący na imprezie alkohol będzie czuł się następnego dnia. To, czy zjemy coś treściwego, czy też mniej zapełniającego żołądek, będzie miało kluczowe znaczenie dla naszego stanu najbliższego poranka.
I choć potraw, które można polecić mniej lub bardziej, jest wiele, to jednak najważniejszym błędem, jaki można popełnić przed imprezą, jest pójście na nią z pustym żołądkiem. Oczywiście będzie to się wiązało z szybszym upiciem się, ponieważ nasz organizm bardzo szybko będzie wchłaniał alkohol, lecz jednocześnie spotęgowane zostanie jego negatywne działanie na ciało.
Innym bardzo często popełnianym błędem jest jedzenie tylko na imprezie. Jak bowiem wiadomo, na zabawie najczęściej ma się do czynienia z czipsami, paluszkami czy też orzeszkami, czyli typowo imprezowymi przekąskami. Mają one to do siebie, że są słone, a duża ilość soli w organizmie powoduje zatrzymanie wody. Gdy doda się do tak dużej ilości soli jeszcze alkohol, odwodnienie będzie murowane. A jak wiadomo, to właśnie odwodnienie jest w głównej mierze odpowiedzialne za kaca.

Co jeść przed spożyciem alkoholu?

Jak zatem widać na powyższym przykładzie, jedzenie tylko na zabawia oraz pójście na nią z pustym żołądkiem, to prosta droga do szybkiego upicia się oraz piekielnie trudnego poranka. Wszystkiego tego może uniknąć. Wystarczy tylko odpowiednio się najeść przed zabawą, lecz co bardzo ważne, nie można zjeść byle czego. Żeby skutecznie zabezpieczyć się przed szkodliwymi skutkami alkoholu, trzeba zjeść coś odpowiedniego na jego działanie.
Co jeść przed piciem? Pytanie to zadaje sobie bardzo wielu udręczonych przez kaca imprezowiczów. Przyjmuje się, że najlepsze potrawy, które można zjeść przed zabawą, to te bardzo tłuste. Z tego powodu idealnie na taką okazję nadaje się po prostu stary dobry rosół. Rosół posiada bardzo dużo witamin, a także rewelacyjnie nawadnia organizm, co zabezpiecza go przed skutkami nadmiernego spożywania alkoholu.
Rosół to jednak nie wszystko, ponieważ oprócz niego bardzo dobrze przed zabawą sprawdzają się słodycze. Choć może słodycze to zbyt duże uproszczenie, ponieważ chodzi w tym wypadku po prostu o cukry proste. Są one dawką energii, która jest niezbędna organizmowi w trakcie wytężonego metabolizmu podczas pozbywania się z organizmu alkoholu. Oprócz zwykłej czekolady można w tym wypadku z powodzeniem zastosować płatki owsiane, a także zwykłe owoce.
Bardzo dobre działanie posiadają również cytrusy, a szczególnie cytryna, bogata jest w duże ilości witaminy C, która skutecznie pomaga zwalczyć nadmierną ilość alkoholu. To o czym koniecznie trzeba pamiętać, to aby nie jeść przed spożywaniem alkoholu grejpfrutów oraz nie pić soku z niego, ponieważ wpływa on wzmacniająco na działanie alkoholu.
Jeśli żaden z wymienionych sposobów nie przypadł nam do gustu, ostatecznie przed zabawą można wypić szklankę mleka, lub też szklankę soku z kiszonych ogórków.

A co z jedzeniem i piciem w trakcie zabawy?

Pamiętać jednak trzeba o tym, że nawet najlepsze i najbardziej wartościowe jedzenie przed zabawą nie zabezpieczy całkowicie przed nieprzyjemnymi skutkami alkoholu. Żeby to osiągnąć, trzeba pamiętać jeszcze o kilku innych ważnych sprawach, które powinno się realizować również w trakcie zabawy.
Podczas imprezy i picia alkoholu bardzo ważne jest to, aby uzupełniać stale płyny, ponieważ to właśnie odwodnienie jest najbardziej zgubne dla organizmu. W tym celu najlepszym wyjściem będzie korzystanie z popitki w postaci soków z czarnej porzeczki, czy też z pomarańczy. Bardzo ważne jest także to, aby nie pić podczas zabawy żadnych napojów gazowanych, ponieważ dwutlenek węgla, który wykorzystywany jest do wytwarzania bąbelków, bardzo silnie wzmaga wchłanianie się alkoholu do organizmu.

Podsumowanie

Jak każda używka, tak i alkohol jest dla ludzi. Żeby jednak pić go mądrze, trzeba pamiętać o tym, że nie można tego robić na pusty żołądek. Odpowiednie jedzenie przed zabawą, ale też unikanie niewłaściwych przekąsek podczas samej zabawy, jest w stanie uchronić nas przed nieprzyjemnymi porankami tuż po zabawie. Warto o tym pamiętać, aby móc wstać rześkim i szczęśliwym po miło spędzonym czasie.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna