Tutaj jesteś

Czy konieczne jest badanie żeńskich hormonów płciowych?

15 września 2019 Lifestyle

Badanie hormonów płciowych żeńskich powinno być robione regularnie. W ogóle badanie się powinno być dla nas czymś normalnych. Chcemy zachować zdrowie – badamy się. To bardzo prosty przepis na to, aby nie chorować i być w dobrej kondycji. Ludzie często zapadają na poważne choroby i nawet o tym nie wiedzą. Dopiero wtedy, gdy już naprawdę stan zdrowia widocznie się pogarsza – idą po rozum do głowy i wybierają się do odpowiedniego lekarza. Wtedy jednak może być już za późno. Jeśli chcemy zachować zdrowie, dobrze jest badać się regularnie i stawiać na prewencję. Lepiej leczyć wcześnie, a najlepiej w ogóle nie dopuszczać do choroby.

Dlaczego kobiety powinny badać hormony płciowe?

Kobiecy układ hormonalny jest bardzo ważny i od niego naprawdę wiele zależy. To okropne jak wiele młodych czy starczych kobiet bagatelizuje wagę badania się. A przecież to jest nieocenione. Zwłaszcza, gdy jesteśmy matkami czy żonami, gdy mamy dla kogo żyć – niech chociaż ten argument będzie na tyle silny i skłoni nas do badań. Jako kobiety odpowiedzialne, mamy taki obowiązek. Często myślimy o innych, a zapominamy tak naprawdę czym jest zdrowy egoizm. Powinniśmy się nim kierować, bo on może nam pomóc w życiu, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Dobrze jest też mieć odpowiedniego lekarza, który pomoże z badaniami, być może zleci te bezpłatne, zachęci, a następnie właściwie interpretuje wyniki, tak abyśmy same nie musiały się bać czy coś nam dolega. Czasem wyniki bywają bardzo mętnie wytłumaczone. A czasem nie są wytłumaczone wcale.

CO jeżeli nie przysługują mi płatne badania hormonalne?

Tutaj odpowiedź jest tylko jedna, trzeba zabrać się za badania na własną rękę. Komplet badań hormonalnych może być bardzo drogi, ale nie ma co się zrażać. Warto dołożyć te pieniądze. To szalenie ważne, bo przecież chodzi o coś, co mamy najcenniejszego – o nasze zdrowie. Jeszcze ważniejsze dla nas powinno być nasze życie, a przecież dobre zdrowie jest z nim ściśle powiązane. Nie ma co zwlekać, nie ma co odkładać tego na później. Jeśli wykazujemy się mądrością, trzeba się badać i nie szukać sobie wymówek, aby tego nie robić.

Kto powinien się badać w pierwszej kolejności?

Nie ma czegoś takiego jak pierwsza kolejność. Badać powinien się każdy. W każdym wieku możemy zachorować. To my powinniśmy podchodzić do tematu w sposób mądry i po prostu zrobić to, co do nas należy. Do nas samych należy badanie się i dbanie o nasze zdrowie. Jeśli sam9i nie weźmiemy się za siebie, mówiąc kolokwialnie, to nikt tego za nas nie zrobi. Być może prawda jest bolesna, ale może ona nam pomóc wziąć się w garść. Tu nie ma na co czekać. Nie ma co odkładać badań na później. Zróbmy dla siebie to, czego nie zrobi za nas nikt inny. Inni ludzie mogą nas co najwyżej inspirować w tej kwestii i popchnąć do tego, abyśmy to my podjęli decyzję. Decyzja zatem należy do nas. To my mamy w tej kwestii władzę. Skorzystajmy z niej w sposób mądry i właściwy.

Odkrywając świat sanatoriów

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna