Tutaj jesteś

Czy robienie paznokci hybrydowych jest szkodliwe dla zdrowia?

25 listopada 2019 Lifestyle


Na temat paznokci hybrydowych krąży wiele mitów. Ciężko tak naprawdę powiedzieć czy szkodą czy nie. Nie ma takiej jednoznacznej odpowiedzi. Ważne jest, aby najpierw ocenić stan swojej płytki paznokcia. Jeśli nasze paznokcie są rozdwojone, zniszczone, a płytka jest pełna białych plamek, które mogą świadczyć o tym, że brakuje nam jakiś witamin, być może powinniśmy wstrzymać się z robieniem paznokci hybrydowych. Lakiery hybrydowe jednak niszczą paznokcie i trzeba to otwarcie przyznać. Mało komu udaje się utrzymać paznokcie swoje w idealnym stanie, jak już chociaż raz rozpoczął swoją przygodę z hybrydami. To nie jest takie proste. Powinno się dobrze nam tym zastanowić czy gra jest warta świeczki. Paznokcie to nasze dobro i powinniśmy dbać o to, żeby były ładne i zadbane. Najlepiej nasze własne. Jednak jeśli nas tak bardzo kuszą paznokcie hybrydowe, to można spróbować.

Obserwacja płytki paznokcia jest ważna i kluczowa

Trzeba obserwować swoją płytkę paznokcia. Nawet jeśli już raz zdecydujemy się na hybrydy, nie możemy osiąść na laurach. Powinniśmy decydować się na takie bazy witaminowe, aby nie niszczyć naszych płytek paznokcia. Chyba, że totalnie nie zależy nam na ich stanie i chcemy tylko ładnie wyglądać. Jednak czy jest to odpowiednie podejście. No właśnie. Tutaj należałoby się zastanowić po raz drugi. Być może ładne paznokcie na chwilę będą nas cieszyły, ale w dłuższej perspektywie mogą okazać się problematyczne, gdy nasza własna płytka stanie się przez to wyjałowiona, słaba i po prostu będzie w kiepskiej kondycji. Trzeba Dbać o swoje paznokcie, bo one także świadczą o nas samych. Nawet nie wiecie, jak wiele osób zwraca uwagę na to, jak wyglądają czyjeś dłonie i paznokcie. Zatem długie szpony nie wszędzie mogą się spotkać z akceptacją.

Jakie paznokcie nam się podobają?

Jeśli już mówimy o zdrowiu i kwestii paznokci hybrydowych, warto też zastanowić się nad samym ich wyglądem. Jedni uwielbiają długie szpony. Inni zdecydowanie mniej. Jedni lubią opływowy kształt paznokcia, a inni mniej. To nie jest oczywiste, że powinniśmy wybrać jakiś sugerowany w Internecie kształt paznokcia. Powinniśmy kierować się przede wszystkim własną estetyką, a nie chwilową modą. Chwilowa moda nie musi być dobrym wyznacznikiem, bo za jakiś czas przeminie. Dlatego nie ma co napalać się na paznokcie, które kształtem przypominają szpony.

Długie paznokcie, a kwestia zachowania higieny

Ciężko jest utrzymać higienę, gdy nosi się bardzo długie paznokcie. Praktycznie kilka razy w ciągu dnia przydałoby się o nie dbać, czyścić. Czasem to nie jest możliwe. Ohydne jest, gdy widzimy u kogoś niby zadbane paznokcie hybrydowe, a spod nich brud. Jest to odrażające. Nie można być z higieną na bakier. Trzeba o nią dbać każdego dnia. Paznokcie też powinny być schludne i estetyczne. Zatem postępujmy tak, aby nasze paznokcie były naszą wizytówką i chlubą, a nie czymś, czego się wstydzimy.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna