Tutaj jesteś

Czym jest fala uderzeniowa? Opis zabiegu i jego zastosowanie

9 marca 2022 Uroda Czym jest fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest jednym z popularnych typów zabiegów prowadzonych obecnie w wielu gabinetach fizjoterapii. Co warto wiedzieć na jego temat?

Gdy chcesz skorzystać z zabiegu jak fala uderzeniowa Kraków zapewnia dostęp do renomowanych gabinetów fizjoterapii, gdzie można z niego skorzystać. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące fali uderzeniowej.

Co to jest fala uderzeniowa?

Falą uderzeniową określa się rodzaj metody fizjoterapeutycznej, która polega na wytworzeniu gwałtownego wzrostu ciśnienia w krótkim czasie i następnie na jego obniżeniu w tkankach.

Do wygenerowania impulsu ciśnieniowego wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt, który wyposażony jest w głowicę przykładną bezpośrednio do miejsca zabiegowego.

Fala uderzeniowa – wskazania do zabiegu

Za pomocą fali uderzeniowej można uzyskać bardzo dobre efekty w przypadku pojawienia się stanów zapalnych oraz bólów układu ruchu, a w szczególności mięśni, stawów, ścięgien i kości. 

Fala uderzeniowa często prowadzona jest w poniższych przypadkach:

  • zespół cieśni nadgarstka
  • łokieć tenisisty
  • łokieć golfisty
  • zapalenia stawu barkowego
  • dolegliwości ścięgna Achillesa
  • kolano skoczka
  • ostroga piętowa
  • halluksy
  • dolegliwości rozcięgna podeszwowego

Skuteczna fizjoterapia – fala uderzeniowa Kraków – dokładne informacje dotyczące zabiegu można uzyskać bezpośrednio na witrynach gabinetów, gdzie dostępne są również jego ceny.

Jak odbywa się zabieg z użyciem fali uderzeniowej?

Zabieg ten polega na zastosowaniu urządzenia do fali uderzeniowej. Jego głowica smarowana jest za pomocą żelu, a następnie przykładana do miejsca zabiegowego.

Urządzenie następnie wykonuje „uderzenia” prowadzące do zwiększenia ciśnienia tkankowego. Sam zabieg najczęściej nie jest bolesny, chociaż u niektórych osób z dolegliwościami zapalnymi mogą pojawić się niewielkie bóle.

Efekty stosowania fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa pozwala przede wszystkim na zmniejszenie dolegliwości bólowych towarzyszących dolegliwościom układu ruchu. Pomaga również w powrocie do sprawności, między innymi po urazach czy zabiegach.

Dla uzyskania najlepszych efektów poleca się skorzystanie z około 10 zabiegów, zwłaszcza w przypadku przewlekłych zapaleń.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zatrzymać młodość na dłużej