Tutaj jesteś

Dieta a zdrowa cera

3 marca 2020 Lifestyle

Zdrowa cera to marzenie wielu osób. Jak je spełnić? Wbrew pozorom dobre kosmetyki to nie wszystko, nawet jeśli wyjątkowo starannie je dobieramy. By skóra wyglądała pięknie i zdrowo, należy wzmacniać ją również od wewnątrz. Jak? Za pomocą zdrowej diety, w której powinny pojawiać się te witaminy i minerały, dzięki którym piękna skóra przestanie być marzeniem.

Co zatem powinno się pojawiać na naszym talerzu?

Dieta na piękną cerę nie może się objeść bez tych produktów, które są dobrymi źródłami miedzi. Nasiona słonecznika, soczewica czerwona czy kasza jaglana – oto produkty spożywcze, po które z pewnością warto sięgać regularnie. W menu dla zdrowej i pięknej skóry nie może też zabraknąć cynku, pojawiającego się m. in. w produktach z pełnych ziaren zbóż. W gronie witamin wyróżnia się witamina B3, ceniona ze względu na swe złuszczające i przeciwzapalne właściwości. By nasz organizm mógł otrzymać odpowiednią ilość tej substancji, warto włączyć do menu takie produkty, jak brązowy ryż, nasiona słonecznika oraz tuńczyka.

Orzechy i oleje roślinne

By skóra była dobrze nawilżona, należy włączyć do menu oleje roślinne oraz orzechy, w których znajduje się sporo witaminy E, natomiast w celu poprawienia kolorytu skóry, należy częściej sięgać po marchew, morelę i paprykę, w których znajduje się sporo witaminy A. Piękna skóra nie może się też obejść bez witaminy C, obecnej w wielu warzywach i owocach (m. in. w truskawkach, pomarańczach oraz w papryce). Dzięki tej witaminie, skóra jest skuteczniej chroniona przed działalnością wolnych rodników. A że witamina C pozwala zwiększać ilość produkowanego przez organizm kolagenu, cera może zachować piękniejszy i młodszy wygląd.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna