Tutaj jesteś

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

3 sierpnia 2022 Lifestyle trądzik


W przypadku wielu osób blizny po trądziku stanowią bardzo poważny problem, który rzutuje na komfort ich funkcjonowania w codziennym życiu. Zazwyczaj występują w postaci czarnych kropeczek znajdujących się/widocznych pod skórą lub niewielkich grudek. Te nieestetyczne pamiątki mogą być pozostałością po trądziku z lat młodzieńczych.

Popularnym i dość wstydliwym schorzeniem, z którym musiało się zmierzyć tysiące osób, jest trądzik. W większości przypadków choroba ma łagodny charakter w postaci pojedynczych zmian skórnych. Jednak w przypadku niektórych osób wspomniane schorzenie mogło mieć znacznie cięższy przebieg, co doprowadziło do pozostawienia na ich twarzy różnego rodzaju blizn i przebarwień, które względu na swój nieestetyczny wygląd wywołują dyskomfort u pacjenta.

Jak wygląda i dlaczego występuje u nas trądzik?

Trądzik to powszechnie występująca choroba, która objawia się charakterystycznymi zmianami skórnymi, przybierającymi postać otwartych lub zamkniętych zaskórniaków, grudek, krostek, cyst, czy też ropnych torbieli. Występowanie i nasilenie wspomnianych zmian może być różne w zależności od charakteru przebiegu schorzenia. Zazwyczaj choroba dotyka osoby w wieku młodzieńczym (w okresie dojrzewania), jednak coraz częściej trądzik pojawia się u dorosłych, w szczególności u kobiet, co jest ściśle związane ze zmianami hormonalnymi. Oczywiście są także i inne przyczyny, które mogą doprowadzić do występowania schorzenia tj.:

  • brak higieny;
  • nieodpowiednia pielęgnacja cery;
  • niewłaściwa dieta;
  • przyjmowanie pewnych leków, najczęściej z grupy sterydów.

Czym są i dlaczego powstają blizny po trądziku?

Do powstawania blizn po trądziku dochodzi w momencie, gdy choroba ma ciężki przebieg, przez co u danej osoby dominują zmiany skórne w postaci ropnej. W momencie niepodjęcia na czas odpowiedniego leczenia w celu zwalczenia wspomnianych krostek lub też częstego ich wyciskania i drapania dochodzi do sytuacji, w której na twarzy po chorobie pozostają wgłębienia bądź wypukłe i twarde zmiany skórne. Ze względu na ich nieestetyczny wygląd wiele osób poszukuje metod, które pozwolą na pozbycie się niechcianej pamiątki.

Skuteczny sposób na pozbycie się blizn po trądziku

Nowoczesną metodą, dzięki której w skuteczny i praktycznie bezinwazyjny sposób pozbędziemy się niechcianych i nieestetycznie wyglądających blizn po trądziku, jest mezoterapia mikroigłowa. Wspomniany zabieg odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, jakim jest Dr Pen, które składa się z tzw. długopisu, wyposażonego w pulsujące igły, którymi wykonywane są perfekcyjne mikronakłucia. Mają one na celu pobudzenie skóry do regeneracji i produkcji nowego kolagenu, w efekcie czego blizny ulegają redukcji i są zastępowane nową, zdrową skórą. W celu osiągnięcia pożądanych rezultatów należy wykonać 3-4 zabiegi. Warto dodać, że podczas tej metody pod skórę wstrzykiwane są również specjalne substancje aktywne takie jak np. kwas hialuronowy, peptydy lub aminokwasy.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna