Tutaj jesteś

Jak wybrać dobrą, trwałą szminkę na imprezę?

12 listopada 2019 Makijaż

Dobór szminki wcale nie musi być taki łatwy, jak nam się może wydawać. W sklepach jest naprawdę ogrom szminek, pomadek, błyszczyków i jeszcze innych mazideł. Które z nich będzie najlepsze dla nas. To zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Jedni marzą o bardzo delikatnym efekcie. Jasne. Jest w tym sporo racji. Nie będziemy wyglądali wyzywająco. Jeśli lubimy stonowany makijaż i delikatne usta – być może właśnie taką łagodną pomadkę powinniśmy wybrać. Co jeśli jednak nasza osobowość jest wyrazista, a my sami nie mamy ochoty być w cieniu. Co wtedy? Co wtedy, gdy będziemy chcieli się wybić i wyróżnić na tle innych osób na imprezie? Sama kreacja może nie wystarczyć.

Czy każda szminka jest trwała?

Nie. Nie każda szminka jest trwała. Tutaj ważny jest dobór formuły. Jeśli wybierzemy szminkę jak masełko, która jest bardzo tłusta i się rozpływa wręcz na naszych ustach – nie ma co oczekiwać od niej jakiejś spektakularnej trwałości. Jednak, gdy skusimy się na coś bardziej trwałego, na przykład w formule, która zaschnie nam na ustach, możemy być pewni, że taka szminka i jej efekt będzie bardziej długotrwały. Najlepsze pod tym względem okazują się szminki, które wręcz wgryzają się w usta. One wytrzymują na nich najdłużej. Zdarza się nawet, że nastręczają problemów z ich domyciem. To akurat wcale nie musi być fajne, bo, gdy nie udaje nam się zmyć szminki, możemy stawać się bardziej nerwowi. Poza tym po co inwestować w drogie zmywacze makijażu, skoro tak naprawdę to może okazać się na dłuższą metę nieopłacalne. Nie ma co iść w dodatkowe koszty.

A może szminka ochronna?

Szminka ochronna nie jest dobrym pomysłem. W sensie możemy ją traktować jako samą bazę, ale nie ma co liczyć, że będzie ona trwała. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego dokonywania poprawek – proszę bardzo. Wtedy taka szminka może okazać się naprawdę fajna. Jednak jeśli chcemy zrobić makijaż raz, a potem przywiązywać mniejszą uwagę do tego czy pomadka jest nadal na naszych ustach czy już może zeszła – po prostu warto wybrać inną formułę. Najlepiej taką, która będzie trwała, a może nawet zastygająca na ustach?

Szminka na imprezę, a szminka codzienna

Czym powinna różnić się szminka na imprezę od szminki na co dzień? Teoretycznie nie musi różnić się niczym. W praktyce jednak dobrze byłoby, aby ta wieczorowa była nieco trwalsza. Tak, zdecydowanie lepiej szukać na imprezy czegoś, co w sumie będzie odznaczało się większą trwałością. Najlepiej poczytać o takich produktach w Internecie albo zwracać uwagi na napisy na opakowaniach albo same nadruki na gotowych pomadkach. Zależy jaki produkt kupujemy. Warto też patrzeć czy dana szminka nie jest testerem lub czy nie została już użyta w sklepie. Zdarza się, że osoby mylą sobie testery z produktami właściwymi i czasem taki produkt właściwy zostanie użyty. To nie jest fajne, bo jeśli płacimy pieniądze, dobrze byłoby, abyśmy dostawali produkt pełnowymiarowy, a nie jakiś wybrakowany.

Odkrywając świat sanatoriów

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

profesjonalny makijaz