Uroda

Jakie kosmetyki na trądzik warto używać, aby zapobiegać mu?

Jakie kosmetyki na trądzik warto używać, aby zapobiegać mu?

Czy poszukujesz skutecznych kosmetyków, które pomogą Ci w pielęgnowaniu cery trądzikowej? Nie wszystkie produkty działają korzystnie, a używanie niewłaściwych może przynieść odwrotny efekt niż jest oczekiwany. Jakie kosmetyki powinieneś wybrać, aby pozbyć się trądziku? Podpowiadamy poniżej.

Dlaczego powstaje trądzik na twarzy?

Trądzik jest przewlekłą chorobą, której może towarzyszyć łojotok. Charakteryzuje się występowaniem zaskórników otwartych i zamkniętych, grudek, krost, guzków, pseudocyst i torbieli ropnych. Trądzik może powstać na twarzy i na plecach. Przyczyn jego powstawania może być wiele, do najczęstszych należą: zwiększona produkcja łoju, zablokowanie aparatu włosowo-łojowego przez czop, zmiany hormonalne, nieprawidłowe odżywianie się i niedbanie o podstawową higienę. Na występowanie trądziku mogą wpływać także czynniki genetyczne.

Jak prawidłowo dbać o cerę trądzikową?

Jeśli chcesz pozbyć się trądziku, powinieneś dbać o cerę tłustą trądzikową bardziej niż w przypadku pozostałych typów cery. Przede wszystkim powinieneś używać do tego kosmetyków na tradzik, które przyśpieszają gojenie i zapobiegają rozprzestrzenianiu się trądziku. Powinieneś stosować się także do kilku zasad podczas pielęgnowania cery trądzikowej.

Kosmetyki na tradzik – oczyszczanie

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać jest oczyszczanie, powinno być skuteczne, a jednocześnie delikatne. Możesz wykorzystać do tego biosiarczkowy żel głęboko oczyszczający do mycia twarzy.  Nadaje się do codziennej pielęgnacji każdego typu cery: mieszanej, tłustej oraz ze skłonnością do zmian trądzikowych. Zawiera drobinki, które sprawiają, że ma właściwości peelingujące.

Kosmetyki do cery trądzikowej – tonizowanie

Kolejnym krokiem, który powinieneś wykonać, aby pielęgnacja cery trądzikowej okazała się skuteczną, jest tonizowanie jej. Doskonale sprawdzi się do tego biosiarczkowy oczyszczający tonik do twarzy. To produkt, który zawiera najsilniejszą wodę siarczkową i naturalne składniki. Dzięki tym właściwościom skutecznie oczyszcza skórę, nie powodując przesuszenia jej oraz pomagając w zachowaniu odpowiedniego PH skóry.

Kosmetyki do skóry trądzikowej – jaki krem do cery tłustej trądzikowej warto wybrać?

Wśród Balneokosmetyków przeznaczonych do pielęgnowania cery trądzikowej znajdziesz także biosiarczkowy krem do twarzy usuwający niedoskonałości z twarzy. Ma lekką formułę, dlatego nie zatyka porów. Jeśli będziesz regularnie go stosował, skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd. Wszelkie niedoskonałości staną się mniej widoczne na cerze tłustej trądzikowej.

Udostępnij