Uroda

Najlepsze kursy dla kosmetyczek

Najlepsze kursy dla kosmetyczek

Kosmetyczka to wymarzony zawód niejednej kobiety, a rynek pracy stanowi dodatkową zachętę: Barometr Zawodów dla całego kraju pokazuje braki pracowników w branży beauty. To oznacza, że kosmetyczka nie tylko łatwo znajdzie pracę, ale też będzie mogła negocjować warunki. Na dodatek stale przybywa klientek – to, co kiedyś było zarezerwowane dla społecznej elity (wypielęgnowane dłonie i paznokcie, odżywiona skóra twarzy i dekoltu), dziś stanowi już jedną ze standardowych praktyk higienicznych. Z usług kosmetyczek regularnie zaczynają korzystać również mężczyźni. Jak zdobyć wykształcenie w tym przyszłościowym zawodzie i jak będzie wyglądała twoja praca?

Co zrobić, żeby zostać kosmetyczką?

Aby zdobyć uprawnienia kosmetyczki, wystarczy tak naprawdę dobry kurs, obejmujący teorię i praktykę. Podstawowa wiedza z zakresu kosmetologii pozwoli ci właściwie dobierać zabiegi do potrzeb klientek, a staż pod okiem wykwalifikowanego personelu umożliwi ci zdobycie niezbędnej wprawy.

Część salonów beauty poszukuje pracownic z tytułem technika – w tym celu należy ukończyć klasę kierunkową w szkole średniej lub odbyć kwalifikacyjny kurs zawodowy. Zastanawiasz się, czy warto wybrać dłuższą drogę kształcenia? Wejdź tutaj i sprawdź, jakich kwalifikacji oczekują od przyszłych pracownic salony kosmetyczne w twojej okolicy.

Czym zajmuje się kosmetyczka?

Kosmetyczka odpowiedzialna jest za przeprowadzanie zabiegów mających na celu poprawę wyglądu, również poprzez pielęgnację i odżywienie skóry, nie tylko przy pomocy kolorowych kosmetyków. Wykonuje zabiegi na twarz, szyję i dekolt, dobrane do problemu, z jakim przychodzi do salonu klientka. Może zajmować się makijażem okazjonalnym oraz manicure i pedicure. Niektóre salony oferują klientkom także zabiegi na całe ciało – wówczas kosmetyczka może wykonać depilację czy peeling.

Procedury o charakterze medycznym i rehabilitacyjnym nie wchodzą w kompetencje kosmetyczek – nie będziesz więc wykonywać masaży, zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, podologii czy trychologii.

Jak kosmetyczka może poszerzać swoje kompetencje?

Masz już dyplom kosmetyczki? Może warto pomyśleć o rozwoju kariery – kursów dodatkowych jest całe mnóstwo, a zdobyte podczas nich nowe umiejętności pozwolą ci zarobić więcej, znaleźć jeszcze lepszą pracę, a nawet otworzyć własny gabinet. W co warto zainwestować?

Dodatkowych uprawnień wymaga wykonywanie makijażu permanentnego, będącego formą płytkiego tatuażu. Ma on coraz więcej zwolenniczek wśród pań, które wolą zaoszczędzić czas spędzany każdego dnia przed lustrem na wykonywaniu make-upu. Krótkie szkolenie wystarczy, aby zdobyć uprawnienia do przekłuwania uszu za pomocą specjalnego pistoletu. Możesz również uzyskać dyplom w zakresie stylizacji rzęs i brwi, depilacji pastą cukrową czy nowych trendów w makijażu – jeśli tylko masz możliwość, rozwijaj się i podnoś swoje kwalifikacje. To najlepsza inwestycja w siebie.

Usługi kosmetyczne jako sposób na dodatkowy zarobek

Dużym atutem zawodu kosmetyczki jest możliwość wykonywania go zarówno w formie etatu, jak i indywidualnych zleceń. Dzięki temu kosmetyczka dorobi do domowego budżetu o wiele łatwiej niż przedstawicielka innego zawodu, wymagającego siedzenia przy biurku — a przy tym będzie mogła elastycznie zarządzać swoim czasem.

Możesz umawiać klientki u siebie lub jechać do nich, kiedy ci wygodnie. Zlecenia kosmetyczne pogodzisz z opieką nad małym dzieckiem, studiami czy etatem. Jeśli tylko zachowasz profesjonalizm usług – na pewno nie będziesz narzekać na brak klientek.

Udostępnij