Lifestyle

Spa w górach – co musisz wiedzieć?

Spa w górach – co musisz wiedzieć?

Każdego dnia mierzymy się z wieloma wyzwaniami, żyjemy w biegu i często pracujemy bardzo dużo zapominając o odpoczynku. Hotel spa w górach to wspaniała propozycja dla tych osób, które marzą, by oderwać się od codzienności, odpocząć i się zrelaksować. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Jak przygotować się do wyjazdu?

Wybierz najlepszą dla siebie lokalizację. Weź pod uwagę łatwość dojazdu czy porę roku. Kiedy podejmiesz już decyzję, spakuj walizkę i w drogę! Spa w Karpaczu jest ciekawą opcją, ponieważ Karkonosze nie są tak zatłoczone jak inne popularne destynacje, nawet w szczycie sezonu. Spa to odpoczynek dla ciała, ale również dla ducha. Jest to idealne miejsce, by zadbać o swoje ciało, ale również samopoczucie, o którym często zapominamy.

Warto pamiętać, że wyjazd do hotelu spa w górach wymaga przygotowania. Należy pamiętać, by zabrać takie ubrania, w których można iść do jacuzzi, na saunę czy do groty solnej. Koniecznie należy mieć ze sobą strój kąpielowy, szlafrok czy klapki basenowe.

Jadą do hotelu spa w górach, który jest obiektem wysokiej klasy, szlafroki i ręczniki powinny być na wyposażeniu. Można jednak zabrać je ze sobą, jeśli woliy korzystać ze swoich włąsnych. Warto pamiętać, że jeden ręcznik może być niewystarczający, w takim przypadku warto poprosić obsługę o wymianę lub skorzystać z własnego. Pamiętajmy, że w niektórych saunach może obowiązywać strefa bez tekstyliów, wówczas ręcznik będzie stanowił alternatywę dla stroju kąpielowego.

Spa w Karpaczu to nie tylko zabiegi pielęgnacyjne. Będąc w górach warto wyjść na kilka wycieczek, by poznać okoliczne trasy turystyczne. Do tego również trzeba się przygotować. Warto zabrać wysokie buty trekingowe, w których można chodzić po górskich szlakach bez ryzyka, że uszkodzimy nogę w kostce. Należy również pamiętać o kurtce przeciwdeszczowej, ciepłej bluzie czy dłuższych, cieplejszych spodniach. Trzeba pamiętać, że pogoda w górach jest bardzo zmienna i warto sprawdzić ją nie tylko z wyprzedzeniem, ale i tuż przed wyruszeniem na szlak.

Jakie zabiegi wybrać w spa?

Propozycje w ośrodkach spa są bardzo zróżnicowane, dlatego jeszcze przed wyjazdem należy zapoznać się z propozycjami konkretnego obiektu. W ciekacych miejscach w Karpaczu warto zdecydować się na pakiety spa, które pomogą zadbać o stan skóry oraz o dobre samopoczucie, a które zostały skomponowane w oparciu o lokalne receptury (np. karkonoskich zielarzy).

Pakiety spa najczęściej mają w ofercie zabiegi takie jak peeling kawitacyjny, masaż ujędrniający, mezoterapia bezigłowa czy relaksujące rytuały. Seria takich zabiegów odżywi skórę, która stanie się jędrna, sprężysta i nabierze zdrowego wyglądu.

Będąc w spa w górach koniecznie trzeba zadbać o poprawę nastroju. Masaż balijski, gorącymi kamieniami czy shanshui nie tylko zadbają o piękne ciało, ale również pomogą się zrelaksować i zapomnieć o stresie, który towarzyszy nam w codziennym życiu.

Pakiety spa dla pań często oferują również manicure i pedicure, które są dopełnieniem zabiegów pielęgnacyjnych.

Hotel spa w górach to miejsce, które warto odwiedzić, gdy czujemy się zmęczeni, nie mamy energii, a codzienne wyzwania sprawiają nam wiele trudności. Każdy dzień w spa pozwala na zredukowanie stresu i powrót do formy.

Udostępnij