Marzysz o długiej, gęstej, bujnej fryzurze, ale natura niestety poskąpiła Ci tego atrybutu kobiecości? Nic straconego! Przedłużanie włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich, który z powodzeniem wykonać możesz również w domu.
Z tekstu dowiesz się:
- Jakie metody przedłużania włosów oferują gabinety fryzjerskie?
- Czy doczepianie włosów możliwe jest w domu?
- Jak dbać o przedłużane włosy?
Profesjonalne przedłużanie włosów u fryzjera
W ofertach salonów fryzjerskich znaleźć można różne metody zagęszczania i przedłużania włosów. Wśród najpopularniejszych z nich znajduje się bez wątpienia doczepianie włosów metodą keratynową. Sztuczne lub naturalne doczepy mocuje się przy pomocy specjalnej zgrzewarki albo pistoletu z wykorzystaniem rozgrzanej keratyny. Efekty utrzymują się przez 3–4 miesiące – później zabieg trzeba powtórzyć, bo miejsce zgrzania staje się widoczne wraz ze wzrostem włosów.
Długą, gęstą fryzurę można uzyskać także metodą hair-talk (kanapkową) – przedłużane włosy dokleja się do cienkich pasm włosów naturalnych przy pomocy taśm silikonowych. Rezultaty utrzymują się od 3 do 6 tygodni. Doczepianie włosów metodą japońską polega z kolei na wplataniu pasm poprzez krótki warkoczyk zamykany cienką gumką. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej trwałości, rozważ przedłużanie włosów metodą ultradźwięków – fale ultradźwiękowe łączą doczepiane włosy z naturalnymi, a efekty utrzymują się nawet pół roku!
Doczepianie włosów w domu – czy to możliwe?
Powyższe metody przedłużania włosów są dostępne w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Choć zapewniają one dobre pod względem estetycznym efekty, to jednak same zabiegi są dość czasochłonne i w wielu przypadkach kosztowne. Jeśli więc nie chcesz wydawać zbyt dużych sum, a marzysz o pięknej fryzurze np. na zbliżające się wesele czy inną ważną uroczystość, to rozważ domowe przedłużanie włosów – możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki!
Na początek zaopatrz się w specjalne włosy do przedłużania – powinny być jak najbardziej dopasowane kolorystycznie do Twojej fryzury. Doczepy zakończone są niewielkim klipsem, który wpina się w naturalne włosy tuż przy skórze głowy. W zależności od długości i gęstości swoich włosów możesz użyć od 3 do 7 doczepów – co ważne, w każdej chwili możesz je zdjąć, schować i użyć wtedy, gdy będzie Ci zależało na wyjątkowo atrakcyjnym wyglądzie. Takie przedłużanie włosów nie wymaga stosowania środków chemicznych czy wysokiej temperatury, więc jest w pełni bezpieczne.
Jak dbać o przedłużane włosy?
Pamiętaj, że Twoje doczepy wymagają specjalnej pielęgnacji, by jak najdłużej zachowały estetyczny wygląd. Należy je czesać szczotkami z naturalnego włosia lub grzebieniami z grubymi, rzadkimi zębami – zawsze ruchem do dołu, nie szarpiąc ich i uważając, by się nie plątały. Doczepiane włosy najlepiej myć pod prysznicem, w pozycji stojącej, unikając spuszczania głowy w dół. Warto przy tym używać delikatnych, naturalnych szamponów bez parabenów i silikonów, a także nakładać je od nasady głowy po końcówki włosów, starając się ich nie poplątać.
Pamiętaj, że lepiej nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Przed ich modelowaniem suszarką lub prostownicą warto je spryskać specjalnym płynem chroniącym przed wysoką temperaturą – ta bowiem mogłaby rozpuścić zgrzewy. Kosmetyki do pielęgnacji włosów –także tych doczepianych – możesz bez problemu kupić przez Internet. Pamiętaj również, że sztucznych doczepów nie można farbować!