Tutaj jesteś

Czy eyeliner jest nadal modny i jak malować właściwą kreskę na oku?

12 listopada 2019 Makijaż


Makijaż z eyelinerem był kiedyś bardzo popularny. Tak zwane kocie oko było naprawdę w modzie. Każda dziewczyna marzyła o takim makijażu. Nie każda umiała robić tę idealną kreskę na oku. Ja sama miała ciężkie przejścia z eyelinerem i nasze początku nie uznałabym za jakieś rewelacyjne. Nie potrafiłam zrobić idealnej kreski. Ta na jednym oku wychodziła mi zbyt gruba, a ta na drugim oku – zbyt cienka. Czasem nie były do siebie podobne, miały inne zakończenia i ogólnie wyglądały po prostu kiepsko. Nie ma co na siłę wpisywać się w jakiś trend, który nie jest nasz. Ja jednak nauczyłam się robić idealne kreski na oczach, tyle, że teraz taki makijaż nie jest już dla mnie najlepszy i co z moich umiejętności, jak raczej rzadko je wykorzystuję. Na dodatek w przypadku rysowania kresek na powiekach kluczowa jest wprawa. Jeśli z niej wyjdziemy, możemy po prostu zapomnieć jak to się robi. A to akurat jest bardzo niedobre, bo nasz kreski znów mogą wychodzić słabo.

Dla kogo kreska na powiece, a dla kogo raczej nie?

Kreski na powiece najlepiej, aby były wykorzystywane przez posiadaczki oczu o raczej jasnych oprawach. Wtedy będą bardzo wydobywały głębię spojrzenia. Jest to dość istotne, bo to właśnie ta głębia jest ważna. Warto o nią walczyć, bo oczy to zwierciadło duszy i gdy chcemy, aby ktoś zwrócił na nas uwagę, makijaż oka może nam w tym pomóc. Oczywiście osoby, które mają ciemne włosy i ciemniejsze oprawy spojrzenia, też mogą bawić się w rysowanie kreski na oku. A może akurat okaże się to ich idealna wersja makijażu codziennego, którą pokochają i będą mogły tak właśnie chodzić do pracy. Warto eksperymentować z eyelinerem. Być może dla jednych osób będzie uciążliwy i wkurzający, jednak dla innych może okazać się złotym kosmetykiem, który po prostu uratuje ich codzienne stylizacje i pozbawione iskry skojrzenie.

Jak dobrze namalować kreskę eyelinerem?

Nie ma jakiś złotych środków. Trzeba ćwiczyć i po prostu nabierać wprawy. Trzeba mieć też właściwy eyeliner. Ja osobiście lubię takie w pędzelku. Są jednak ludzie, którzy zdecydowanie chętniej wybierają eyelinery w pisaku. Kto, co lubi. Dla każdego coś innego. Są też takie eyelinery w pomadzie. Wtedy musimy mieć specjalny pędzelek i to z jego pomocą możemy nakładać nasz produkt na powiekę. Kocie oko jednak zawsze jest w modzie i jest to naprawdę popularny makijaż.

Eyelinery i ich wpływ na efekt wizualny makijażu

Trzeba przyznać, że każdy makijaż staje się bardziej wyrazisty, gdy używamy eyelinera. Po prostu nasza twarz nie jest taka wyblakła i płaska. Widzimy, że coś tam się dzieje. Makijaż jest pełny, ładny, wyjątkowy. Trzeba czasem się rozpieścić i pobawić się w takie malowanie. Zatem do dzieła. Można spróbować. Eyelinery naprawdę nie muszą być drogie. Wystarczy kupić jakiś na próbę i się przekonać. Te drogeryjne produkty powinny być na kieszeń każdego. Zatem zakup jest tylko formalnością.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

profesjonalny makijaz