Czy eyeliner jest nadal modny i jak malować właściwą kreskę na oku?

Makijaż z eyelinerem był kiedyś bardzo popularny. Tak zwane kocie oko było naprawdę w modzie. Każda dziewczyna marzyła o takim makijażu. Nie każda umiała robić tę idealną kreskę na oku. Ja sama miała ciężkie przejścia z eyelinerem i nasze początku nie uznałabym za jakieś rewelacyjne. Nie potrafiłam zrobić idealnej kreski. Ta na jednym oku wychodziła mi zbyt gruba, a ta na drugim oku – zbyt cienka. Czasem nie były do siebie podobne, miały inne zakończenia i ogólnie wyglądały po prostu kiepsko. Nie ma co na siłę wpisywać się w jakiś trend, który nie jest nasz. Ja jednak nauczyłam się robić idealne kreski na oczach, tyle, że teraz taki makijaż nie jest już dla mnie najlepszy i co z moich umiejętności, jak raczej rzadko je wykorzystuję. Na dodatek w przypadku rysowania kresek na powiekach kluczowa jest wprawa. Jeśli z niej wyjdziemy, możemy po prostu zapomnieć jak to się robi. A to akurat jest bardzo niedobre, bo nasz kreski znów mogą wychodzić słabo.

Dla kogo kreska na powiece, a dla kogo raczej nie?

Kreski na powiece najlepiej, aby były wykorzystywane przez posiadaczki oczu o raczej jasnych oprawach. Wtedy będą bardzo wydobywały głębię spojrzenia. Jest to dość istotne, bo to właśnie ta głębia jest ważna. Warto o nią walczyć, bo oczy to zwierciadło duszy i gdy chcemy, aby ktoś zwrócił na nas uwagę, makijaż oka może nam w tym pomóc. Oczywiście osoby, które mają ciemne włosy i ciemniejsze oprawy spojrzenia, też mogą bawić się w rysowanie kreski na oku. A może akurat okaże się to ich idealna wersja makijażu codziennego, którą pokochają i będą mogły tak właśnie chodzić do pracy. Warto eksperymentować z eyelinerem. Być może dla jednych osób będzie uciążliwy i wkurzający, jednak dla innych może okazać się złotym kosmetykiem, który po prostu uratuje ich codzienne stylizacje i pozbawione iskry skojrzenie.

Jak dobrze namalować kreskę eyelinerem?

Nie ma jakiś złotych środków. Trzeba ćwiczyć i po prostu nabierać wprawy. Trzeba mieć też właściwy eyeliner. Ja osobiście lubię takie w pędzelku. Są jednak ludzie, którzy zdecydowanie chętniej wybierają eyelinery w pisaku. Kto, co lubi. Dla każdego coś innego. Są też takie eyelinery w pomadzie. Wtedy musimy mieć specjalny pędzelek i to z jego pomocą możemy nakładać nasz produkt na powiekę. Kocie oko jednak zawsze jest w modzie i jest to naprawdę popularny makijaż.

Eyelinery i ich wpływ na efekt wizualny makijażu

Trzeba przyznać, że każdy makijaż staje się bardziej wyrazisty, gdy używamy eyelinera. Po prostu nasza twarz nie jest taka wyblakła i płaska. Widzimy, że coś tam się dzieje. Makijaż jest pełny, ładny, wyjątkowy. Trzeba czasem się rozpieścić i pobawić się w takie malowanie. Zatem do dzieła. Można spróbować. Eyelinery naprawdę nie muszą być drogie. Wystarczy kupić jakiś na próbę i się przekonać. Te drogeryjne produkty powinny być na kieszeń każdego. Zatem zakup jest tylko formalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *