Tutaj jesteś

Wszystko o keratynowym prostowaniu włosów

22 lipca 2020 Pielęgnacja

Ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych włosy stało się keratynowe prostowanie. Czym konkretnie się ten zabieg charakteryzuje, jakie są jego korzyści, kto może z niego skorzystać, a co najważniejsze, ile może on kosztować? Poniżej wszystkie najważniejsze informacje dotyczącego keratynowego prostowania włosów.

Dlaczego keratyna?

Ilość różnych substancji, środków pielęgnujących i odżywek do włosów, jest naprawdę olbrzymia. Co konkretnie powoduje, że to właśnie keratyna jest tym, co tak chętnie i powszechnie jest stosowane?
Żeby odpowiedzieć na powyższe pytanie, najpierw trzeba znaleźć odpowiedź na inne, czyli czym tak właściwie są keratyny? Są to specjalne białka, które występują przede wszystkim we włosach, a także w paznokciach. Ich zbyt mała ilość będzie powodowała suchość i wysoką łamliwość włosów oraz paznokci.
Dlaczego zatem do prostowania włosów używa się właśnie keratyny? Ponieważ oprócz tego, że zostanie uzyskany pożądany efekt, dodatkowo włosy zostaną w odpowiedni sposób odżywione, a także wzmocnione. Włosy poddane temu zabiegowi oprócz tego, że będą proste, staną się także mocniejsze.

Keratynowe prostowanie włosów — jak wygląda zabieg?

Jak jednak konkretnie wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów? W jaki sposób on przebiega? Choć nazwa jest dość trudna i może wskazywać na poważny i skomplikowany zabieg, to jednak rzeczywistość okazuje się znacznie prostsza. Keratynowe prostowanie włosów polega na tym, że we włosy wprasowana zostaje keratyna. Rzecz jasna do tego zabiegu używa się specjalnego narzędzia, którym jest profesjonalne fryzjerskie żelazko. Z wyglądu niewiele różni się od zwykłej, obecnej w pewnie każdym domu prostownicy.
Jak to jednak konkretnie działa? W wyniku oddziaływania bardzo wysokiej temperatury, która sięga na nagrzewnicy nawet do 230 stopni Celsjusza, keratyna wprasowana zostaje we włosy, dzięki czemu zostają w nich uzupełnione wszystkie obecne ubytki. Preparat utrzymuje się na włosach nawet do pół godziny, przez cały czas je odżywiając i wzmacniając. Po tym czasie włosy należy wysuszyć, aby preparat całkowicie wysechł.

Jakie można uzyskać efekty podczas stosowania keratynowego prostowania włosów?

Jak widać, keratynowe prostowanie włosów nie należy do zbyt zaawansowanych, a także czasochłonnych zabiegów. Po co jednak konkretnie się je stosuje? Jakie zatem płyną z wprasowywania keratyny w swoje włosy?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście wizualne poprawienie wyglądu włosów. Po zabiegu stają się one błyszczące, gładkie i proste. Są również znacznie łatwiejsze podczas rozczesywania, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. Dzięki uzupełnieniu keratyny, włosy stają się o wiele mocniejsze. Nie tylko na mechaniczne uszkodzenia, lecz również te spowodowane stosowaniem np. słabej jakości szamponu. Co również bardzo ciekawe, zabieg ten skutecznie niweluje problem wielu kobiet, polegający na puszeniu się włosów na skutek wilgoci.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

Komu można polecić stosowanie tego zabiegu? Wszystkim tym kobietom, które chcą odpowiednio dobrze zadbać i odżywić swoje włosy. Również tym, które posiadają problemy z ich rozczesywaniem, łamliwością, a także puszeniem się.
A czy jest jakaś grupa kobiet, którym się nie poleca tego zabiegu? Wiele pań ma obawy czy można taki zabieg stosować podczas ciąży, czy też nawet menstruacji. Na całe szczęście nie ma tu żadnych obaw i zabieg keratynowego prostowania włosów nie będzie miał żadnego negatywnego wpływu na zdrowie. Nie tylko podczas menstruacji, ale też i podczas ciąży.

Keratynowe prostowanie włosów cena

Jak widać, zalety, a także wszechstronność tego zabiegu są całkiem spore. Zasadne zatem staje sio pytanie, ile to tak właściwie kosztuje? Jaki jest koszt przyjemności zastosowania tego zabiegu?
Nie da się jednoznacznie określić ceny, jaka będzie dla każdej kobiety. Zależne jest to bowiem od długości włosów, a także samego fryzjera, czy też oczywiście środków i kosmetyków, których używa w pracy. Przyjmuje się jednak, że dobrze wykonane keratynowe prostowanie włosów to koszt około 400 złotych.

Czy keratynowe prostowanie włosów w domu jest możliwe?

Jak więc widać, choć zabieg ten posiada wiele zalet, to jednak jego cena może odstraszać. Od razu więc nasuwa się pytanie, czy można zabieg ten wykonać samodzielnie w domu, przy pomocy zwyklej prostownicy? Jak się okazuje tak, choć wymaga to naprawdę sporych umiejętności, oraz oczywiście wiedzy, co dokładnie zastosować i kiedy.
Mimo więc, że zabieg ten jest technicznie możliwy do wykonania we własnym domu, poleca się jednak nie eksperymentować i wybrać się do profesjonalisty, który odpowiednio zadba o posiadane przez nas włosy.

Odkrywając świat sanatoriów

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sekret promiennej cery

Sekret promiennej cery

20 listopada 2023

Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy

17 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dbać o włosy?