Tutaj jesteś

Jak zatroszczyć się o suchą cerę?

18 czerwca 2022 Uroda cera sucha pielęgnacja


Cera sucha często ma szary kolor, jest podrażniona, ściągnięta i trudna w pielęgnacji. Jak nawilżyć suchą cerę i o nią dbać, by wyglądała ładnie?

Dlaczego skóra jest sucha?

Suchą cerę bardzo łatwo rozpoznać. Wystarczy ją umyć bieżącą wodą i poczekać na reakcję. Sucha skóra będzie się ściągała. Może nawet się łuszczyć. Sprawia wrażenie zmęczonej i starszej niż jest w rzeczywistości.

Sucha skóra może być dziedziczna, ale również może powstać w skutek nieprawidłowej pielęgnacji. Skóra, która jest sucha ma niski poziom natłuszczenia. Pojawiają się na niej suche miejsca, które mogą wyglądać na złuszczone. Dużym problemem są zmarszczki, które bardzo wcześnie są widoczne. Skóra jest wiotka i ściągnięta.

Jak zadbać o suchą skórę?

Najważniejszym elementem pielęgnacji suchej skóry jest jej nawilżenie. To dzięki niemu osoby o takiej cerze odzyskują komfort oraz atrakcyjny wygląd.

Pierwszym elementem troski o suchą skórę jest jej oczyszczenie. Mycie pod bieżącą wodą, która często jest twarda nie jest najlepszym pomysłem. Warto wykorzystać dermokosmetyki. Płyn micelarny będzie idealny do zmywania makijażu oraz oczyszczenia skóry z wszystkich nieczystości, które gromadzą się na jej powierzchni w ciągu dnia.

Cera sucha pielęgnacja powinna wykluczać kosmetyki na bazie alkoholu, który dodatkowo wysuszy skórę. Nie wolno również myć twarzy mydłem, które może okazać się zbyt agresywne dla wrażliwej skóry.

Sucha cera nie lubi również wycierania ręcznikiem. Twarzy nie można pocierać. Po umyciu należy ręcznik jedynie delikatnie przytknąć do skóry. Zawsze należy skórę nawilżyć.

Jak nawilżać suchą skórę?

Cera sucha pielęgnacja powinna mieć na uwadze codzienne nawilżanie skóry. Konieczne jest używanie odpowiednich kremów, które poprawią jej stan oraz koloryt. Ważne jest również zadbanie o skórę, gdyż największą bolączką są zmarszczki, które mogą pojawić się już w młodym wieku.

Zastanawiając się, jak nawilżyć suchą skórę należy pamiętać, by wykorzystywać kremy, w których jest kwas hialuronowy, który ma wiele zalet. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy wygładza drobne zmarszczki, poprawia koloryt skóry, jej napięcie oraz elastyczność. Skóra jest wypoczęta i świetlista. Wygląda dużo młodziej i zdrowiej.

Sucha cera wymaga kremów, w których znajduje się gliceryna, aminokwasy takie jak arginina czy związki kolagenu. Ważne jest również występowanie wyciągów roślinnych z aloesu lub mocznika. Krem powinien zawierać również związki lipidowe, które zabezpieczą skórę przed utratą wody z naskórka.

Sucha skóra będzie dobrze się czuła, gdy do jej pielęgnacji użyjemy olejku migdałowego, olejku jojoba, arganowego z awokado lub wiesiołka. Warto również wykorzystywać masło shea.

Sucha skóra nie lubi również pudru. Panie o takiej skórze powinny puder w kamieniu zamienić na podkład o kremowej konsystencji, który nie jest tak bardzo obciążający dla skóry.

Sucha skóra nie jest łatwa w pielęgnacji. Nie znaczy to, że ładny wygląd przy tym rodzaju cery jest niemożliwy. Koniecznie jednak należy pamiętać, że codzienne oczyszczenie skóry oraz jej prawidłowe nawilżenie to gwarancja pięknego wyglądu oraz zdrowia.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak się ubrać na imprezę w stylu PRL?