Tutaj jesteś

Garść porad odnośnie pielęgnacji paznokci i włosów?

4 listopada 2019 Paznokcie


Pomysłów na dbanie o zdrowe włosy i paznokcie jest sporo. Tak naprawdę my sami decydujemy kto i jak może nam w tym pomóc. Podobna sprawa ma się zresztą z rzęsami. Może je odżywiać różnymi odżywkami, a jeszcze do niedawna to nie było takie oczywiste. Teraz jednak mamy XXI wiek i jest mnóstwo fajnych porad jak dbać o włosy, rzęsy i paznokcie. Najbardziej chyba prostą i niedocenianą metodą jest stosowanie oleju rycynowego. Ten prosty olej naprawdę czyni cuda. Może być niezastąpiony. Olej, który daje piorunujące efekty. Dzięki niemu włosy rosną szybciej, są bujniejsze. No po prostu cud, miód. Można go też nakładać na przykład na brwi, gdy są rzadkie, a my chcielibyśmy uzyskać mocniejszy efekt. To wszystko jest szalenie ciekawe i można się zgłębiać w ten niezwykły świat pielęgnacji bez obaw, że sobie w nim nie damy rady.

Włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji

Pielęgnacja włosów powinna być regularna. Co z tego, że zrobimy coś raz na ruski rok, jak potem nie będziemy w tym wytrwali i będziemy mieli dany zabieg gdzieś. Mało jest takich zabiegów, które działają przy pierwszym razie i są super, a tak naprawdę można zaniechać ich regularności. W większości trzeba stawiać na to, żeby robić coś ciągle. To niesamowicie ważne. Ciągłość jest niesłychanie istotna. Włosy można na przykład spłukiwać w wodzie z olejem. Na rozjaśnianie – takie naturalne – dobry jest rumianek. To zioło w ogóle jest dobre, bo działa antyseptycznie i jeśli ktoś ma jakieś problemy z łupieżem czy łuszczycą albo innymi zapaleniami natury łojotokowej, to pod warunkiem, że nie ma się uczulenia – śmiało można korzystać z dobrodziejstw rumianku. Jest niedoceniany, a tak naprawdę fajnie, gdybyśmy w pełni poznali jego moc. Jest też ważny dla naszego zdrowia jeśli chodzi o picie. Napary z rumianku mają szalenie ważne właściwości prozdrowotne. Każdy kto świadomie i odpowiedzialnie podchodzi do swojego ciała, fajnie, aby właśnie rumianek stawiał na pierwszym miejscu. Niech będzie chociaż fajnym dodatkiem.

Dieta dobra dla paznokci

Nie zawsze jesteśmy w stanie tak prowadzić swoją dietę, aby dawała nam pełnię tego, co możemy otrzymać z makro i mikroskładników. Jeśli to nam nie wystarcza, fajnie byłoby dowiedzieć się co też działa, żeby mieć piękne paznokcie. Dobre są wszelakie oleje. Organizm, któremu brakuje zdrowych tłuszczy, nie będzie dawał pięknych rezultatów, jeśli chodzi o paznokcie. Wtedy on szuka, gdzie może zaoszczędzić i nasze paznokcie niestety wypadają w tym rankingu słabo. Jak to się mówi kolokwialnie – są pierwsze do ostrzału. Nie ma co zatem oszczędzać na olejach w diecie. Jeśli ich nie lubimy, może zrobić coś zupełnie innego – na przykład zadbać o to, aby nasza dieta była pełna orzechów. One też mają dużo tłuszczy, a w dodatku są smaczne i wcale nie muszą być bardzo drogie. Poza tym jest tak ogromny wybór różnych orzechów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko spróbować czegoś nowego.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?