Tutaj jesteś

Spódnica ołówkowa — co to takiego?

5 stycznia 2022 Zakupy Spódnica ołówkowa

Spódnice to elementy garderoby, które możemy spotkać w szafie niemalże każdej kobiety. Dzielimy je na wiele rodzajów, w zależności od kroju, czy staną. Jedną z dostępnych propozycji jest spódnica ołówkowa, kojarzona najczęściej z elegancką kobietą, która pracuje w biurze. Co warto wiedzieć o spódnicy ołówkowej? U jakich kobiet sprawdzi się najlepiej?

Charakterystyka spódnicy ołówkowej

Spódnica ołówkowa to klasyczne rozwiązanie. Jest to jeden z fasonów spódnicy midi, czyli średniej długości do kolan. Ze względu na to, że spódnica ta świetnie podkreśla talię, akcentuje biodra i pośladki, a także wydłuża nogi — uznawana jest za jedno z najbardziej kobiecych ubrań.

Tego typu spódnica posiada charakterystyczną formę, dopasowaną do sylwetki. To także wysoki stan oraz długość, która sięga najczęściej przed kolano lub delikatnie za. Rozporek najczęściej umieszczony jest z tyłu spódnicy. Ten element garderoby najlepiej prezentuje się w eleganckich i szykownych stylizacjach, np. do pracy, na spotkanie biznesowe, czy randkę. Może delikatnie krępować ruchy, a to wszystko ze względu na dopasowaną do sylwetki formę. Możesz mieć jednak pewność, że w tej spódnicy będziesz prezentować się zjawiskowo!

Dla kogo spódnica ołówkowa?

Choć spódnica ołówkowa jest ciekawą propozycją, nie będzie równie dobrze prezentować się na każdej sylwetce, choć oczywiście każda z Pań może zdecydować się na tego typu element garderoby i czuć się w nim dobrze! Spódnica ołówkowa będzie wprost idealnie leżeć na figurze typu klepsydra. Wcięcie w talii, szerokie biodra i ich szerokość podobna do ramion. To właśnie typ sylwetki, który najlepiej się odnajdzie. Spódnica ołówkowa okaże się dobrym wyborem również dla kobiet w typie gruszka, czy sylwetce przypominającej literę H. Podkreśli talię i uwydatni kobiece atuty.

Jeśli należysz do grona osób, które interesują się modą — koniecznie odwiedź stronę Bialcon.pl po więcej informacji i inspiracji.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Śniegowce dla dziecka - dlaczego warto je kupić?