Tutaj jesteś

Udana i niezapomniana zabawa na weselu

18 czerwca 2022 Uroda zabawa weselna


Jakie zabawy na weselu pociągną gości do wspólnego szaleństwa? Pomysłów jest wiele. Niektórzy są zwolennikami tradycyjnych i trochę rubasznych figli. Inni natomiast wolą spokojniejsze i bardziej eleganckie formy atrakcji. Najważniejsze, aby wszyscy goście i państwo młodzi byli naprawdę zadowoleni i dobrze się bawili.

Oczepiny – tradycyjnie i nowocześnie

W kulturze słowiańskiej oczepiny są momentem przejścia panny młodej ze stanu panieństwa do bycia mężatka. Jest to symboliczne przejęcie nowych obowiązków. Podczas wesela wybierani są nowi państwo młodzi i wiele śmiesznych zabaw związanych jest z ich udziałem. Oczepiny bardzo często są okazją do przeprowadzania różnych konkursów, które mają podtekst erotyczny. Pary, które chcą uniknąć rozpustnych i frywolnych żartów na swój temat decydują się na bardzo ograniczoną formę oczepin i przeprowadzają ją w taktowny sposób. Zabawy i konkursy dobrane są w taki sposób, aby nikogo nie uraziły i jednocześnie były powodem do wyśmienitej zabawy i wybuchów gromkiego śmiechu.

Zabawy jak w telewizji

Bardzo popularnym trendem jest wykorzystywanie w trakcie wesela zabaw zaczerpniętych z telewizyjnych teleturniejów. Należy do nich na przykład program Jaka to melodia. Zabawa weselna polega na prezentowaniu przez zespół lub prowadzącego początku piosenki, a goście zgadują o jaki utwór chodzi. Dla tych, którzy odpowiedzieli prawidłowo przewidziane są oczywiście nagrody. Kolejnym pomysłem jest Koło fortuny. Uczestników można podzielić na dwa zespoły, które musza odpowiadać na losowo wybrane pytania lub wykonywać śmieszne zadania. Drużyna, która najlepiej poradzi sobie w kolejnych konkurencjach – wygrywa.
Ciekawym pomysłem jest zorganizowania weselnego Tańca z gwiazdami. Podczas konkursu wybrane pary tańczą w rytmie popularnych tańców takich jak tango lub samba. Wygrywa para, która zbierze najwięcej oklasków.

Integracja gości podczas tańca

Udana zabawa weselna jest tylko wtedy, gdy wszyscy goście mogą wspólnie swobodnie tańczyć i bawić się. Dobrze, gdy osoba kierująca atrakcjami zorganizuje integracyjne aktywności, które zaangażują większą liczbę osób. Jednym z najbardziej znanych sposobów na to jest poprowadzenie wężyka lub ciuchci przez całą salę weselną. Zabawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy pociąg zatrzyma się na stacjach, a pasażerowie będą musieli na przykład tańczyć do charakterystycznej muzyki z jakiegoś regionu lub państwa. Może to być wiedeński walc lub krakowiak.

Jakie dodatkowe atrakcje wybrać?

Coraz częściej na weselach pojawiają się różne atrakcje, które mają być dla gości alternatywą w stosunku do zabawy na parkiecie. Bardzo popularna stała się fotobudka, w której jest możliwość zrobienia śmiesznych zdjęć z przeróżnymi akcesoriami. Zestaw dodatkowych urozmaiceń dla gości rozciąga się od tematycznych stołów z kresowymi produktami po pokazy iluzjonistów lub mini przedstawienia. Wybór jest niezwykle szeroki i można dobierać atrakcje zgodne z pasjami i zamiłowaniem młodej pary oraz zgromadzonych na zabawie weselnej gości.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak się ubrać na imprezę w stylu PRL?