Tutaj jesteś

Czy wodoodporna mascara jest dobra na basen?

19 listopada 2019 Makijaż


Istnieją kobiety, które nie wyobrażają sobie wyjścia na basen bez makijażu. Nie możemy ich oceniać. Jest wiele osób, które dobrze czuje się bez makijażu. Są jednak osoby, które czują się mdło, nijako i naprawdę najchętniej zapadły by się pod ziemię. Nie ma co ich oceniać, to indywidualna sprawa jak kto się czuje i w czym. Jednak jeśli już z jakiś względów chcemy iść na basen w wytuszowanych rzęsach, warto byłoby się zastanowić jaką maskarę wybrać, aby uzyskać odpowiedni efekt. To jest dla nas niezwykle ważne, bo w przeciwnym razie możemy wyglądać wręcz śmiesznie i karykaturalnie. Nie ma co kusić się na byle jaki produkt, który potem uczyni nas pośmiewiskiem na basenie.

Czy wodoodporna maskara faktycznie jest wodoodporna?

To wbrew pozorom proste pytanie, wcale nie jest takie proste. Może zdarzyć się, że produkt, który uznajemy za wodoodporny w rzeczywistości może taki nie być. Dlatego najlepiej najpierw zrobić porządny research w Internecie. Tam znajdziemy wiele przydatnych informacji na temat produktu, który zamierzamy kupić. Niestety, nie każda wodoodporna mascara przetrwa długi kontakt z wodą. Może się nam rozmazać. Najważniejsze jest jednak, aby nas nie uczuliła i aby potem w miarę prosto dało ją się zmyć. Wodoodporne produkty są czasem tak bardzo trwałe, że za nic na świecie nie dają się ściągnąć. Trzeba zakupić bardzo dobry produkt dwufazowy do zmywania, aby dało to w ogóle jakikolwiek efekt.

Gdzie kupować wodoodporne tusze do rzęs?

Najlepiej w drogeriach. Jeśli na co dzień nie potrzebujemy wodoodpornego tuszu do rzęs, dobrze, żebyśmy wybrali taki, który nie zaschnie nam za szybko. Niektóre produkty kiepsko znoszą to, że nie używa się ich często. Mogą szybko zasychać, a to nie będzie dobry znak. Po co nam produkt, który za chwilę będzie właściwie bezużyteczny. Fajnie byłoby, aby taki zakup się zwrócił. Kupujmy zatem produkty, które mają dobre rekomendacje w Internecie. A może zostały już przez nas przetestowane? Być może trzeba zwrócić uwagę na to, co nam pasuje.

Czy tusz wodoodporny musi być droższy od zwykłego

Nie musi! Ważne jest, abyśmy znaleźli produkt, mówiąc kolokwialnie, na naszą kieszeń. Nie każdy jest bogaty, nie każdego stać na zakupy w perfumeriach> W drogeriach przecież też jest pełno fajnych produktów. Jeśli już wodoodporna mascara będzie czymś dla nas niezbędnym, to wybierzmy taką, która nie zrujnuje naszego budżetu. Zakupy zawsze powinny być zgodne z naszym budżetem i nie powinny odznaczać się kompulsywnością. Kompulsywne zakupy w pędzie, mogą tylko sprawić, że zrujnujemy swój budżet i trafimy na produkt, który w żadnym razie nie spełni naszych oczekiwań. To nie o to chodzi, aby gromadzić rzeczy dla samego ich gromadzenia. Kupujmy rzeczy dobre i przydatne. Tak samo zróbmy w kwestii mascary do rzęs. Trzeba wybrać taką, która okaże się najlepsza. To nie jest trudne, jednak wymaga od nas, abyśmy nie brali pierwszego z brzegu produktu, bo on może okazać się totalnym nieporozumieniem.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

profesjonalny makijaz