LifestyleZakupy

Jak wybrać wygodne i niedrogie buty na zimę?

Jak wybrać wygodne i niedrogie buty na zimę?

Wybór butów jest dość problematyczny. Tyle różnych rozmiarów, tyle styli, a także różnych fasonów. Właściwie to nie wiadomo jak to wszystko połączyć, aby uzyskać fajną użyteczność, ale też nie zapłacić fortuny. Nie ma co przepłacać. Tak naprawdę buty obecnie są robione tak, ze naprawdę ciężko jest coś sensowego z nimi zrobić na dłużej. Szybko się rozwalają, rozklejają. Teraz graniczy z cudem wybrać buty na kilka sezonów. Tak naprawdę buty wytrzymują może z jeden sezon. Ba, czasem nawet nie są w stanie wytrzymać jednego sezonu. Są często robione gdzieś w Chinach lub Bangladeszu, a potem sprzedawane do tych sieciówek. Byle były wizualnie ładne, a tak naprawdę nikt nie zastanawia się ile wytrzymają i czy są warte swojej ceny. Mieć coś, co zaraz się zepsuje – nie jest to optymistyczna wizja. Niemniej jednak kupujemy te buty z sieciówek, bo co mamy zrobić. Niejednokrotnie po prostu nas nie stać na jakieś obuwie marek premium. Trzeba by za nie dać krocie, a przy naszych zarobkach, nie jest to możliwe.

Gdzie szukać obuwia na zimę?

Każdy z nas tak naprawdę kupuje buty tam, gdzie lubi. Jedni mają większe zaufanie do drogich marek, inni wolą sieciówki, jeszcze inny kupują buty na targu. Jeśli one mają nam służyć, proszę bardzo – kupujmy gdzie chcemy. Jeżeli interesuje nas niedrogie obuwie, tak naprawdę nie ma to znaczenia, gdzie je kupimy. Warto poprzeglądać ofertę sklepów na Internecie, a potem dopiero się wybrać do marketu stacjonarnego. Nie ma co katować się długimi godzinami zakupów. Idźmy do sklepu, kupmy, co mamy kupić. Takie tracenie czasu na wyborze butów nie jest dla nikogo dobre ani optymalne. Buty, które chcemy kupić mają nam służyć, kierujmy się zatem tym, jak one mają wyglądać. Niskie buty czy wysokie, brązowe, a może czarne.

Gdzie znaleźć niedrogie obuwie?

Obuwie zimowe dobrze kupować w sprawdzonych miejscach. Nie chodzi tylko o to, aby było tanie, chodzi też przede wszystkim o to, aby się nie naciąć i nie kupić jakiegoś bubla. Kupujmy zatem w miejscach, gdzie już kupowaliśmy buty w przeszłości. Może mamy jakies sprawdzone małe butiki? Kupowanie w sieciach popularnych dyskontów jest o tyle niepewne, że osoby odpowiedzialne za dostarczanie obuwia mogą się zmienić i wtedy nie będziemy mieli już szansy kupić czegoś o podobnej jakości, jak w przeszłości. Musimy być czujni. Warto się zatem kierować na przykład ulubioną marką. Markę trudno jest podmienić. To my decydujemy, kto może być osobą odpowiedzialną za pomoc nam w doborze obuwia. W sklepie najlepiej wybrać osobę miłą, kompetentną i wykwalifikowaną w pomocy dobierania obuwia. Ona pomoże nam ze stylem, ale także fasonem, a koniec końców może też pomóc z doborem właściwego rozmiaru i kierowaniem się długością stopy, a nie innymi parametrami. Miła, odpowiednia obsługa sklepu, może okazać się nieoceniona w tej kwestii. Zdajmy się na kogoś, kto się na tym zna. Pomoc może okazać się strzałem w 10.

Udostępnij