Tutaj jesteś

Pielęgnacja cery mieszanej – jak robić to dobrze?

18 czerwca 2022 Uroda pielęgnacja cery mieszanej


Cera mieszana stwarza wiele problemów i wymaga wiele troski. Mamy tu do czynienia zarówno z cerą tłustą, jak i suchą. Jakie kosmetyki wybrać i jakich zasad należy przestrzegać, by cera mieszana wyglądała ładnie i czuła się dobrze?

Cera mieszana – charakterystyka

Cera mieszana dzieli się na dwie części. Cera tłusta najczęściej układa się w literę T. Czoło, nos i broda często są błyszczące i sprawiają wrażenie tłustej. Policzki oraz skronie są wysuszone. Jest to najczęstsza konfiguracja, która jednak nie jest regułą. Zdarza się, że to właśnie skronie są przesuszone.

Niezależnie od tego, jaki jest rozkład przesuszonych i tłustych elementów skóry, zawsze jest to cera, która wymaga dokładnej i starannej pielęgnacji.

Cera mieszana najczęściej pojawia się u osób, które w wieku nastoletnim borykały się z trądzikiem młodzieńczym oraz z cerą przetłuszczającą się. Rozpoznanie cery mieszanej jest możliwe po umyciu twarzy. W tych miejscach, gdzie odczuwamy ściągnięcie skóry oraz delikatne pieczenie, występuje cera sucha.

Jak pielęgnować cerę mieszaną?

Pielęgnacja cery mieszanej jest trudna. Często kobiety starają się używać kosmetyków zarówno do sery suchej jak i tłustej. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Kosmetyki do cery mieszanej są łatwiejsze w aplikacji.

Ważnym elementem codziennej pielęgnacji cery mieszanej jest mycie twarzy żelem, który zawiera witaminę E, aloes oraz olejek lawendowy. Przydatne mogą się również okazać ekstrakty z takich ziół jak rozmaryn czy rumianek.

Wieczorny rytuał oczyszczania twarzy powinien być jeszcze dokładniejszy. W pierwszym etapie należy zwrócić uwagę na usunięcie z twarzy zabrudzeń, które znalazły się po całym dniu. Olejkiem należy usunąć makijaż oraz krem, który został nałożony rano.

Po tym zabiegu można wykorzystać piankę do czyszczenia lub żel do mycia i ponownie umyć twarz. Prawidłowe oczyszczenie twarzy jest kluczowym elementem pielęgnacji cery mieszanej. Zatkanie gruczołów łojowych będzie prowadziło do powstania zmian trądzikowych.

Jakie kosmetyki będą odpowiednie do cery mieszanej?

Wybierając kosmetyki do cery mieszanej, należy skoncentrować się na prawidłowym jej oczyszczeniu.

Warto mieć w szafce tonik, który jest z dodatkiem kwasu hialuronowego. Jednocześnie ważne jest, by unikać kosmetyków z dodatkiem alkoholu, który będzie dodatkowo przesuszał suche partie skóry.

Wybierając kosmetyki do cery mieszanej, warto skoncentrować się na tonikach, które mają w składzie kwas salicylowy lub glikolowy. Dzięki temu pory będą dobrze oczyszczone, a martwy naskórek zostanie usunięty.

Wybierając krem do cery mieszanej warto postawić na preparaty, które będą skórę nawilżały. Warto pamiętać, że krem powinien mieć lekką konsystencję, by nie zatykał porów. Ważnym elementem jest również codzienny makijaż. Panie, które mają cerę mieszaną nie powinny używać podkładu. Można go zastąpić kremem z serii BB, który zawiera filtr przeciwsłoneczny,

Kosmetyki do cery mieszanej na noc powinny być bogate w składniki odżywcze. Mile widziane są kwasy owocowe oraz retinol, które oczyszczą skórę, ale również mają działanie przeciwzmarszczkowe.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zatrzymać młodość na dłużej