Lifestyle

Pora obejrzeć fajne filmy familijne

Pora obejrzeć fajne filmy familijne

Nic tak nie wzmacnia więzi rodzinnych jak spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi. Najlepiej będzie oczywiście wybrać aktywną formę rozrywki, a wieczorem zasiąść wygodnie przed ekranem telewizora i obejrzeć fajne filmy familijne. Jest to świetna opcja dla każdego, niezależnie od wieku, źródło wspaniałej zabawy na każdą okazję.

Filmy idealne dla całej rodziny

Fajne filmy dla dzieci są chętnie oglądane również przez pozostałych członków rodziny. Można oglądać je we wspólnym gronie i świetnie się razem bawić. Podczas seansu towarzyszyć będą wszystkim pozytywne emocje, a to sprzyja przyjemnej atmosferze. Wybór jest tak duży, że można znaleźć pozycje, które spodobają się wszystkim zainteresowanym.

• Alicja w Krainie Czarów

Jest to klasyk, dostępny zarówno w postaci animowanej, jak również filmu familijnego. Wspólnie można śledzić losy tytułowej Alicji w magicznym świecie i jej przyjaciół. Muszą wspólnie stanąć przed nie lada wyzwaniem w postaci powstrzymania złego Władcy Czasu, dzięki czemu w krainie ponownie zapanuje porządek.

• Alvin i wiewiórki

Utalentowane muzycznie wiewiórki mają przed sobą świetlaną przyszłość. Mogą stać się gwiazdami, stworzyć prawdziwe hity muzyczne i znaleźć się na szczytach list przebojów. We wszystkim pomaga im ludzki przyjaciel, ale w osiągnięciu sukcesu przeszkadza bohaterom chciwy producent muzyczny, który pragnie wykorzystać początkujących celebrytów do maksimum, wysysając ich w meczącą trasę koncertową.

• Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Każdy z pewnością zna tytułowych bohaterów, z udziałem których powstało wiele już filmów. Warto obejrzeć je wszystkie, gdyż można się dobrze pośmiać. Jest to komedia przygodowa, która pozwala przenieść się do czasów starożytnego Egiptu. W tej części Asterix, Obelix i Panoramix stają przed zadaniem wybudowania pałacu dla samej Kleopatry, a mają na to tylko trzy miesiące.

• Był sobie pies

Jako, że pies jest przyjacielem człowieka, każdy film z jego udziałem w roli głównej musi być ciekawy. Bailey jest czworonogiem, który kocha swojego nastoletniego chłopca, ale ten zaczyna dorastać i przestaje absorbować go już tak bardzo zabawa z psem. Niezleżenie od tego, co robi pan, wierny zwierzak towarzyszy mu we wszystkim, łącznie z braniem na siebie odpowiedzialności za wybryki człowieka. Niestety szczęśliwe życie w końcu się kończy, pojawiają się problemy, a drogi przyjaciół rozchodzą się. Bailey dokłada wszelkich starań, aby na nowo odnaleźć swojego ludzkiego kompana i pomóc mu.

• Charlie i fabryka czekolady

Jest to film familijny z gatunku fantasy. Ubogi bohater tytułowy znajduje w upragnionej czekoladzie jeden z tylko pięciu Złotych Biletów, który uprawnia go do odwiedzenia sławnej fabryki czekolady Willy’ego Wonki. Czeka tam na niego mnóstwo przygód i niezwykłości. To co zobaczy w fabryce, przerośnie wszelkie jego wyobrażenia.

Jakie jeszcze filmy umilą czas spędzany wspólnie z rodziną?

Niezależnie od tego czy przyjdzie nam ochota obejrzeć coś ciekawego w telewizji popołudniem, wieczorem czy podczas weekendu, filmy familijne będą starzałem dziesiątkę. Na lisice kinowego maratonu mogą znaleźć się następujące pozycje:

• Mali agenci

Jest to świetny film rodzinny, w którym główni bohaterowie odkrywają skrywany przez rodziców sekret. Okazuje się, że mama wraz z tatą prowadzą szpiegowską karierę. Co więcej, prawda wychodzi na jaw dopiero wtedy, gdy zostają porwani, a dzieci muszą ich znaleźć i uratować.

• Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu

Nie ma chyba osoby, która nie dałaby się wciągnąć w fantastyczny świat Narnii, gdzie od lat mają miejsce potyczki między dobrem a złem. Bez wątpienia warto obejrzeć wszystkie części.

• E.T

Mowa jest o filmie opowiadającym o kosmicie, który zaprzyjaźnia się z małym chłopcem. Nie brakuje tutaj zabawnych i wzruszających momentów.

• Seria Harry Potter

Trudno byłoby wyobrazić sobie maraton filmowy bez udziału kultowej serii Harry Potter. Do obejrzenia mamy aż osiem filmów, które opowiadają o młodym czarodzieju. Musi on razem ze swoimi przyjaciółmi zmierzyć się z okrutnym czarnoksiężnikiem. Po drodze czeka na nich wiele dodatkowych przeciwności losu. W każdej kolejnej części odkrywane są nowe tajemnice i fakty, a klimat staje się coraz mroczniejszy.

• Zaczarowana

Główną bohaterką jest księżniczka, która zostaje wyrzucona z bajki przez złą królową. Trafia do współczesnego świata, gdzie musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Co ciekawe, mamy tutaj do czynienia z połączeniem filmu animowanego z fabularnym.

• Paddington

Jeśli ktoś nie znał do tej pory słynnego misia w czerwonym kapeluszu o imieniu Paddington, czas to nadrobić. Film zainspirowany jest serią książek dla dzieci. Tytułowy Paddington trafia do wielkiego miasta, gdzie próbuje znaleźć szczęście.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.