PielęgnacjaUroda

Zdrowa i promienna cera? Tak, z odpowiednią pielęgnacją!

Zdrowa i promienna cera? Tak, z odpowiednią pielęgnacją!


Wiele kobiet uważa, że idealna cera jest możliwa tylko dzięki makijażowi. To nieprawda! Makijaż nigdy nie powinien być odpowiednią na zdrową i promienną cerę. Wszystko oparte jest na naszej pielęgnacji. Odżywiona, nawilżona i oczyszczona cera zapewni nam najpiękniejszy wygląd. Nie makijaż – pielęgnacja! Dlatego jest borykasz się z problemami z cerą, koniecznie zadbaj o jej odpowiednie traktowanie. Jeśli z kolei nie masz większych skórnych zmartwień, ale nie pielęgnujesz jej należycie – natychmiast zacznij! Nawet jeśli teraz nie masz problemów, to mogą się one pojawić w przyszłości. Zobaczmy więc, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja!

Co jest nam potrzebne do pielęgnacji cery?

Każda cera jest inna. Jeśli chcesz zagłębić się w temat pielęgnacji różnych cer, odwiedź stronę http://makemebeauty.pl/. Mimo różnic, jakie występują u każdej z nas, pielęgnacja powinna składać się z tych samych kroków. Po pierwsze więc zaczynamy od oczyszczania. Jeśli nosisz makijaż, zadbaj o jego prawidłowe zmycie. Najlepiej przy pomocy olejku lub płynu micelarnego. Kolejny krok to zmycie pozostałości. Płyn micelarny i olejek tylko rozpuszcza kosmetyki do makijażu, dlatego należy je usunąć. Najlepiej sprawdzi się tu żel do mycia twarzy z użyciem wody. Mają one różna formę, może być to także pianka. Jeśli nie masz aktywnego trądziku, w tym kroku możesz użyć szczoteczki sonicznej do twarzy. To świetne urządzenie, które zastępuje peeling. Można je stosować kilka razy w tygodniu, ale nie codziennie! Następny krok to tonizacja. Przygotowuje ona skórę do dalszej pielęgnacji przywracając jej naturalne pH. Teraz możesz nałożyć kremy, esencje i inne kosmetyki, które maja za zadanie odżywić Twoją cerę.

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji skóry twarzy?

Cała nasza pielęgnacja powinna być dostosowana do nas samych! Każda skóra jest inna i wymaga odpowiednich kosmetyków. Dlatego najlepiej zacząć od porady doświadczonej osoby, która pomoże nam w wyborze produktów. Z czasem poznamy swoją cerę, zobaczymy, co jest jej potrzebne i dobrze na nią działa. Wtedy samodzielnie będziemy mogli wybrać odpowiednie kosmetyki, a także poznamy się na czytaniu składów! To bardzo przydatna umiejętność, szczególnie przy produktach do twarzy i ciała. Zawsze stawiajmy na naturalne kosmetyki i wysoką jakość. Nie musi być ona wcale droga! Istnieje wiele marek, które oferują swoje produkty w przystępnych cenach – także polskich! Postaw na wysoką jakość prosto z naszego kraju!

Udostępnij