Tutaj jesteś

Czy wybór szczotki do włosów ma znaczenie?

19 października 2021 Zakupy wybór szczotki do włosów

Piękne i zdrowe włosy to zasługa nie tylko diety i odpowiednich preparatów do pielęgnacji, ale również szczotki do włosów. Posiada ona niebagatelne znaczenie w pielęgnacji Twoich włosów. Dlaczego? Szczotkujemy je kilka razy dziennie, dlatego warto zadbać o jej odpowiedni dobór do rodzaju i kondycji włosów. Sprawdź, jak to zrobić!

Szczotka a rodzaj włosów

Dobór odpowiedniej szczotki do rodzaju włosów to połowa sukcesu w skutecznej pielęgnacji. Do włosów grubych i długich warto wybrać duże płaskie szczotki z dodatkiem naturalnego włosia. Doskonale poradzę sobie z rozplątaniem niesfornych kosmyków. Do włosów cienkich świetnie sprawdzi się naturalne włosie, jednak warto zwrócić uwagę na jego gęstsze rozmieszczenie. Przy włosach skłonnością do puszenia się i nadmiernego plątania, najlepiej wybrać szczotki lub grzebienie z szerokim rozstawem zębów.

Jak czesanie wpływa na kondycję włosów?

Szczotki do włosów pozwalają na odpowiednie wygładzenie pasm włosów i zapobieganie ich plątaniu się. Dodatkowo usuwają z powierzchni włosów wszelkie zanieczyszczenia, które mogą wpływać negatywnie na ich kondycję. Ważne, aby nie rozczesywać włosów kilka chwil po kąpieli. Mokre i splątane włosy są wtedy bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto poczekać jakiś czas, aż włosy trochę przeschną.

Jak wybrać najlepszą szczotkę do włosów?

Dobrze dobrana szczotka do włosów powinna przede wszystkim spełniać szereg funkcji, które pozwolą na wspomaganie odpowiedniej pielęgnacji, takie jak tutaj: https://fryzart.pl/pol_m_Szczotki-Olivia-Garden-453.html. Początkowo warto zatem dobrać szczotkę do jej przeznaczenia. Wybór kształtu szczotki zależy głównie od naszych preferencji, zazwyczaj jednak większe szczotki są wybierane do gęstszych i dłuższych włosów. Dodatkowo niektóre szczotki posiadają dodatkowe funkcje, takie jak czesanie i masaż skóry głowy. Doskonale sprawdzą się zatem dla osób, które chcą dać sobie chwilę przyjemności podczas codziennego szczotkowania włosów.

Wybierając szczotkę, warto również wziąć pod uwagę tworzywo, z którego została wykonana. Często poleca się szczotki wykonane z lekkich materiałów, dodatkowo wspomagających codzienną pielęgnację. Są wygodne w użytkowaniu, a wysoka jakość materiałów pozwala na długotrwałe użytkowanie. Włosie szczotki również powinno być delikatne, aby nie podrażniać skóry głowy, dlatego najczęściej wybierane są szczotki z naturalnym włosiem,  które odpowiednio wygładza i pielęgnuje skórę głowy. Nie bez znaczenia jest również design. Warto wybierać takie szczotki, które po prostu nam się podobają!

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Śniegowce dla dziecka - dlaczego warto je kupić?