LifestyleZdrowie

Tlenie włosów domowymi sposobami – czy to jest bezpieczne dla zdrowia?

Tlenie włosów domowymi sposobami – czy to jest bezpieczne dla zdrowia?

Farbowanie włosów u fryzjera jest bardzo drogie. Nie każdego stać na takie wizyty. A każdy chce mieć piękne włosy. Jednym udaje się to domowymi metodami, innym mniej. Warto jednak próbować, bo to wcale nie takie oczywiste, że jedynie osoby chadzające regularnie do fryzjerów mają ładne włosy. Jak sprawa ma się z farbowaniem? Czy to jest bezpieczne. Odpowiedź nie jest taka oczywista. Nawet znani fryzjerzy mieli w swojej karierze wpadki podczas takiego zabiegu, zniszczyli komuś włosy. Oczywiście zła renoma może ciągnąć się za nimi latami i nawet zrujnować ich karierę, zwłaszcza w świcie online, gdzie bardzo łatwo jest – będąc niezadowolonym klientem – o wystawienie negatywnej opinii na temat jakiegoś salonu fryzjerskiego.

Czy domowe farbowanie włosów jest bezpieczne?

Jeśli robimy wszystko zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, nic złego nie powinno się stać. Trzeba tylko mieć na uwadze, że jeśli zmieniamy diametralnie kolor włosów, to może to okazać się problematyczne. Trudno z czarnym włosów nagle zrobić blond. Może to się wiązać z tym, że włosy mogą się zniszczyć. Dobrze jest robić to stopniowo. Wszystko wymaga podejścia zaangażowanego. Nie ma co robić dziwnych prób na swoich włosach. W końcu one mają być też w dobrej kondycji i powinny nam służyć. Cieszmy się więc ich pięknem.

Czy tlenienie włosów jest bezpieczne?

Jeśli robimy to wodą utlenioną – z pewnością nie. Jeśli natomiast zakupimy specjalistyczne farby, nie powinno być problemu. Powinniśmy określić jakiego rodzaju blond nas interesuje i taką farbę dobrać. Można też w Internecie zobaczyć jak dana farba prezentuje się na włosach dziewczyn o podobnym kolorze włosów do naszych, które zdecydowały się wrzucić zdjęcia swoich metamorfoz do Internetu. To wszystko nie wymaga od nas nie wiadomo jakiego zaangażowania. Powinniśmy być mądrzy i podchodzić do tematu holistycznie. Bardzo ciemne włosy nie zrobią się nagle platynowym odcieniem blondu, bo na logikę – to może bardzo obciążyć nasze włosy i może sprawić, że będą w dużo gorszej kondycji, a to nie jest naszym celem. My chcemy o siebie dbać, a nie przyczyniać się do tego, żeby nasz stan się stopniowo pogarszał.

Jak dobrze farbować włosy?

Trzeba trzymać się instrukcji. Jeśli nam to nie idzie, dobrze się zapytać kogoś, kto już może farbował włosy i może udzielić nam rad. Na pewno nie możemy tego robić tylko intuicyjnie, bo kolor, jaki nam wyjdzie może różnić się od oczekiwanego i nie będziemy zadowoleni z efektu, a wręcz może on spowodować, że dostaniemy szoku, gdy zobaczymy to, co nam wyszło na głowie zamiast tego, co w istocie miało wyjść. Trzeba do sprawy podchodzić z głową. Oczekiwany kolor jest do osiągnięcia, ale nie tak na szybko i bez zastanowienia. Wszystko da się zrobić jeśli najpierw zaczniemy od właściwego rozeznania. To kwestia indywidualna czy lubimy się przygotowywać do zadania czy nie ale w tym wypadku byłoby to wskazane.

Udostępnij