Tutaj jesteś

Gdzie kupić jod w płynie?

9 października 2022 Lifestyle jod w płynie


Jod jest pierwiastkiem, który ma za zadanie wpływać na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jako że nasze ciało nie jest w stanie samodzielnie go wytwarzać, konieczna jest regularna suplementacja, np. jako jod w plynie lub dostarczanie go razem z wodą i jedzeniem. W jakiej formie najlepiej go zażywać? Gdzie można kupić suplement? I dlaczego warto z niego korzystać?

Jod dla dobra tarczycy

Prawidłowo w ciele człowieka jest jod w stężeniu 30-50mg. Jednakże nie w każdym przypadku mamy do czynienia z takim poziomem. Dla człowieka dorosłego zaleca się suplementowanie ok. 150 mg na dobę, a w przypadku kobiet karmiących piersią i w ciąży to ok 250 mg. Jest to związane przede wszystkim z prawidłowym rozwojem dziecka już od poczęcia.

Zależnie od rejonu świata ludzie mogą mieć mniej lub więcej jodu w organizmie. Warto jednak dbać o to, by zawsze był na odpowiednim poziomie. Jod w plynie może być jednym ze sposobów na zapewnienie sobie jego odpowiedniej ilości.

Dlaczego zatem warto po niego sięgać?

  • Wpływa na prawidłowe działanie tarczycy
  • Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego i nerwowego
  • Pomaga w przyswajaniu wiedzy
  • Pomaga w rozwoju fizycznych.

Jest to tylko kilka powodów, dla których warto sięgać po jod w plynie i wprowadzić go do swojej codziennej diety. 

Tabletki czy płyn?

Obecnie można znaleźć zarówno jod w plynie, jak i w formie tabletek. W przypadku pierwszej opcji należy odmierzyć odpowiednią dawkę, po czym mieszamy ją z wodą lub wybranym napojem. Dla wielu osób może być to odpowiednia forma przyjmowania pierwiastka, zwłaszcza gdy nie przepadają za tabletkami.

Jod w tej postaci jest dostępny na stronie internetowej sklepu Iodex Poland. Można go tutaj znaleźć w dwóch wygodnych opakowaniach 100 ml oraz 300 ml. Pozwoli to na wygodne stosowanie jodu przez dłuższy czas.

Wśród innych form są dostępne także tabletki czy sole do kąpieli. Dzięki temu każdy jest w stanie dostosować formę jodu do swoich własnych indywidualnych potrzeb. 

Podsumowanie

Jod jest ważnym elementem naszej diety. Warto zadbać o jego odpowiednią ilość, ponieważ zarówno nadmiar, jak i niedobór może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu, a w szczególności gruczołu tarczycy.

Obecnie na rynku można znaleźć jod w różnego postaci. W sklepie Iodex Poland jest przede wszystkim w formie płynu, co jest całkiem wygodne. Poza tym można znaleźć także jod w postaci tabletek czy soli do kąpieli. Zawsze istotne jest trzymanie się instrukcji na opakowaniu i nie przekraczanie dozwolonej dziennej dawki.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna