LifestyleUroda

Jak w domu równo przyciąć sobie końcówki włosów?

Jak w domu równo przyciąć sobie końcówki włosów?

Nie każdy lubi chodzić do fryzjera. Często chodzenie do fryzjera jest równoznaczne z tym, że musimy wydać sporo pieniędzy naraz, a i tak nie jesteśmy koniec końców zadowoleni z efektu. Jeśli potrzebujemy małej zmiany, na przykłada takiej wręcz kosmetycznej, jak przycięcie włosów – można to zrobić w domu. Włosy powinniśmy jednak przycinać umiejętnie, aby nie zrobić tego krzywo.

Przycinanie grzywki w domu

Nie zawsze musi nam przecież chodzić o przycinanie całych włosów. A jeśli nasza zmiana ma być tak drobna, że opiewa tylko przycięcie grzywki? To też można zrobić w domu i wcale nie jest trudne. Jeśli mamy grzywkę prostą, sprawa jest bardzo ułatwiona. Dość dobrze jest to robić na mokro. Wtedy będziemy mogli po prostu przyciąć grzywkę, gdy dobrze ją wyczeszemy. Trzeba jednak uważać, aby była ona zgoda z przedziałkiem i tym, jak ją nosimy na co dzień podczas podcinania. Jeśli zrobimy to w inny sposób, możemy mieć nie lada problem, bo nagle może okazać się, że mamy jakąś krzywo obciętą grzywkę, która zupełnie do nas nie pasuje i dalece odbiega od zamierzonego efektu. Tu nie są fajne sprawy, bo człowiek jednak powinien czuć się dobrze, w tym, co ma.

Nie powinniśmy zrobić sobie jakiejś przypadkowej metamorfozy, która tak naprawdę w ogóle nie będzie nas satysfakcjonowała. My, jako ludzie, boimy się zmian i zwłaszcza takie, które nie do końca były planowane, a wyszły zupełnie przypadkiem, mogą nam popsuć humor i w ogóle nie będziemy potrafili się odnaleźć w takiej sytuacji. Wydawać by się mogło, że to tylko grzywka, ale jeśli stanowi ona o tym jak wyglądamy, sytuacja wcale nie musi być już taka ciekawa. Może być nawet dość przerażająca. Warto robić zatem to z głową i nie obcinać grzywki byle jak.

Co potrzebujemy do domowego przycięcia grzywki?

Potrzebujemy przede wszystkich nożyczek. Trudno, abyśmy w domu mieli takie fryzjerskie. Zdarza się jednak, że w domach ktoś posiada takie nożyczki. Warto się najpierw upewnić, że nikt z naszych domowników nie ma takich nożyczek. Jeśli nie, to nic się nie dzieje. Naszej zmiany związanej z obcięciem włosów możemy dokonać też zwyczajnymi nożyczkami. Dobrze jednak byłoby, aby były optymalnie ostre. Nie może być więc mowy o nożyczkach tępych, bo tylko możemy sobie zrobić nimi coś złego. Fajnie byłoby gdybyśmy mieli też grzebyk lub szczotkę, którymi idealnie będzie się dało rozczesać włosy w miejscu, w którym będziemy je przycinać.

Ważne jest, aby umieć skorzystać z pomocy kogoś, kto obetnie nam włosy tam, gdzie sami nie możemy ich dotknąć – na przykład z tyłu głowy. Aby zrobić to równo, ciężko brać się za coś takiego samemu. Dlatego ważne jest, aby umieć skorzystać z pomocy, najlepiej osoby, która już to robiła i się na tym zna. Czasem może nam się to wydawać trudne, ale nie musi wcale takie być. Trzeba tylko zgromadzić odpowiednie przyrządy i można zabierać się do dzieła. Najlepiej od zaraz, aby mieć wymarzony efekt jak najszybciej.

Udostępnij