Tutaj jesteś

Popularne lakiery hybrydowe – w czym tkwi tajemnica ich powodzenia?

7 października 2022 Lifestyle Popularne lakiery hybrydowe


Hybrydy do paznokci to popularna alternatywa zarówno dla żeli, jak i tradycyjnych lakierów. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość i świetne nasycenie barw, a także możliwość samodzielnego wykonania manicure. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lakierach hybrydowych, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Lakier hybrydowy – co to takiego?

Lakiery hybrydowe stanowią pewną odmianę lakierów stosowanych do paznokci. Bazują na polimerach i odznaczają się doskonałym nasyceniem barw dzięki wysokiej pigmentacji produktu. Nie zawierają rozpuszczalników, a ich utwardzenie odbywa się nie przez odparowanie rozpuszczalnika, lecz dzięki procesowi katalizacji z udziałem lampy UV lub LED. Technologia wytwarzania hybryd zapewnia wysoką trwałość uzyskanej powłoki.

Warto podkreślić, że określenie „hybrydowy”wzięło się stąd, że lakier polimerowy łączy w sobie cechy zwykłego lakieru rozpuszczalnikowego do paznokci oraz żelu, z którego tworzy się sztuczną płytkę paznokciową.

Jak wybrać dobrą hybrydę?

Na rynku dostępna jest szeroka oferta lakierów hybrydowych wielu producentów. Jak dobrać odpowiedni? Czym kierować się przy wyborze? Zanim zaczniesz poszukiwania, zwróć uwagę na podstawy. Niektórzy producenci, np. Cuccio, zapewniają nie tylko ogromny wybór kolorów, ale także doskonałe bazy pod hybrydy. Wysokiej jakości produkty bazowe nie tylko gwarantują piękny wygląd paznokcia po pokryciu go lakierem, ale także zachowanie płytki paznokciowej i łożyska w najdoskonalszej formie. A to wszystko dzięki specjalnej formuje, która powoduje, że nie musisz ściągać lakieru, używając acetonu czy pilnika.

Kiedy wybierzesz już najlepszą bazę, sięgnij po właściwe hybrydy. Przy zakupie, poza kolorystyką, kieruj się także trwałością lakieru, odpowiednią konsystencją, a także jak najlepszym kryciem. Paznokieć pomalowany jedną warstwą dobrej hybrydy powinien prezentować się doskonale i to niezależnie od użytego koloru.

Dla kogo lakiery hybrydowe?

Lakier hybrydowy jest odpowiedni dla każdego. Dlaczego? Jego formuła sprawia, że hybrydy można używać zarówno stale, jak i sporadycznie. Co to oznacza? Kiedy decydujesz się na paznokcie żelowe, musisz liczyć się z koniecznością zmatowienia płytki paznokciowej, a więc jej osłabienia oraz utraty ładnego wyglądu do czasu całkowitego odrośnięcia paznokcia.

W przypadku hybryd matowienie nie jest konieczne. Jeśli dodatkowo użyjesz wspomnianej bazy, twoja płytka paznokciowa po ściągnięciu warstwy lakieru będzie wyglądała tak samo, jak przed jego nałożeniem. Dlatego hybryd możesz używać zamiennie z tradycyjnym lakierem do paznokci, a także okresowo pozostawiać paznokcie naturalne.

Redakcja klubkosmetyczny.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie urody, pielęgnacji i zdrowia. Cieszymy się, że możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w tym forum.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna